Everest-expedíció
Klein Dávid elindult a csúcstámadásra
Ha sikerrel jár, akkor ő lesz az első magyar, aki oxigénpalack nélkül mászta meg a Föld legmagasabb csúcsát, a 8848 méteres Mount Everestet.
2014.05.20 07:26MTIElindult a csúcstámadásra kedden hajnalban Klein Dávid, aki oxigénpalack nélkül készül megmászni a Mount Everestet; a hegymászó az MTI-nek telefonon elmondta: úgy tervezi, hogy négy nap múlva éri el a 3-as tábort, és május 25-én érhet fel a csúcsra.
Hozzátette, hogy a hétvégére ha nem is ideális, de a körülményekhez képest jó időjárást jeleznek a meteorológiai prognózisok.
Ha Klein Dávid sikerrel jár, akkor ő lesz az első magyar, aki oxigénpalack nélkül mászta meg a Föld legmagasabb csúcsát, a 8848 méteres Mount Everestet. Erre a teljesítményre a világon eddig összesen mintegy kétszázan voltak képesek.
A hegymászó az MTI-nek elmondta: ha elsőre nem sikerül feljutnia a csúcsra, még egyszer fog próbálkozni, amennyiben fizikai állapota és a időjárási viszonyok is engedik. Az ehhez szükséges stratégiát, logisztikai hátteret kiépítette, és - a jelenlegi meteorológiai prognózisok szerint - június elején ismét nyílik egy úgynevezett időjárási ablak, ami lehetővé tesz egy esetleges újabb csúcstámadást.
Az expedíció financiális hátterét biztosító SPAR korábban már jelezte, hogy a támogatásnak nem feltétele a sikeres csúcsmászás.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
- 13:53 Magyar Péter: a Tisza-kormány a nemzet és nem a miniszterelnök szolgálója lesz
- 11:50 Választás 2026 - Lejár a határidő a plakátok eltávolítására
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


