Szombathelyi Kézilabdatorna
Provident Kupa - döntetlen a norvégok ellen
A decemberi, szerbiai világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott döntetlent játszott a norvég csapattal a szombathelyi Provident Kupa pénteki nyitómérkőzésén.
2013.10.25 18:54MTIEredmény, 1. forduló:
Magyarország-Norvégia 28-28 (15-15)
A skandinávoknál gyakorlatilag a második csapat szerepelt, mert a legjobbak Európa-bajnoki selejtezőn érdekeltek. Ezzel együtt bátran és gyorsan játszott az így is jó erőkből álló norvég együttes, míg a magyaroknak idő kellett, mire felvették a ritmust.
Hajdu János megbízott szövetségi kapitány a védekezésben több felállást kipróbált, igyekezett mindenkinek lehetőséget adni, emiatt itt-ott akadozott a játék. Az északiak gyakran éltek kedvenc fegyverükkel, a letámadással, a magyar védelem pedig több alkalommal nem zárt jól. A mérkőzést azonban így is megnyerhette volna Hajdu csapata: 28-27-es vezetésénél támadhatott az újabb gólért, majd a szakvezető 20 másodperccel a vége előtt még időt is kért.
A felállás után a balszélre kijátszott akció azonban nem zárult góllal, a norvégok pedig gyors lerohanásból 6 másodperccel a dudaszó előtt egyenlítettek. A magyar csapat legeredményesebb játékosa Tomori Zsuzsanna volt hét góllal.
Görbicz Anita hatszor talált a kapuba, mindannyiszor büntetőből, míg Szamoránsky Piroska ötször volt eredményes.
Később:
Brazília-Horvátország 19.00
A további program:
2. forduló, szombat:
Magyarország-Brazília 13:05
Horvátország-Norvégia 15:05
3. forduló, vasárnap:
Norvégia-Brazília 10:00
Magyarország-Horvátország 12:05
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


