A második helyért versenyezhet
Vodafone Kupa: Montenegró verte a magyar csapatot
A magyar vízilabda-válogatott háromgólos különbséggel kikapott a montenegrói együttestől a négy csapat részvételével zajló margitszigeti Vodafone Kupán, így vasárnap minden bizonnyal a torna második helyéért száll vízbe a görögök ellen.
2013.07.14 06:29MTI
Eredmény:
Montenegró-Magyarország 8-5 (2-1, 3-1, 1-2, 2-1)
a magyar góldobók: Varga D., Bedő, Vámos, Bátori, Hárai 1-1
A 41. születésnapját pénteken ünnepelő Benedek Tibor szövetségi kapitányt a torna első napján győzelemmel örvendeztették meg tanítványai, ugyanakkor a szombati ellenfél már sokkal erősebbnek ígérkezett, mint a pénteken 9-3-ra megvert német alakulat.
A mérkőzés montenegrói kapufával indult, a vezetést azonban Varga Dénes révén a házigazdák szerezték meg néhány másodperccel később. A magyarok a kapus Nagy Viktornak és a remekül megszervezett védekezésnek köszönhetően sokáig tartották az előnyt, két perccel a negyed vége előtt azonban a riválisnak mégis sikerült egyenlítenie, egy perc elteltével pedig a vezetést is átvennie.
Ezután Hosnyánszky Norbert ötméterest hibázott, a negyed pedig montenegrói kapufával zárult. A folytatásban újabb vendéggól következett, miközben a magyarok próbálkozásai rendre kudarcba fulladtak, így aztán az újabb montenegrói találat nyomán két és fél perccel a nagyszünet előtt már háromgólos előnyben volt a rivális. Bedő Krisztián szabaddobásból szépített, ám a vendégeknek Dragan Draskovic ejtése révén erre is volt válaszuk.
A harmadik negyed Vámos Márton találatával kezdődött, fél perccel később a vendégek is gólt szereztek, majd sokáig egyik oldalon sem sikerült bevenni a kaput, tíz másodperccel a játékrész vége előtt azonban Bátori Bence egy kapufás góllal kettőre csökkentette a két csapat közti különbséget. A záró nyolc percben a montenegróiak bebiztosították sikerüket, három és fél perc alatt kétszer voltak eredményesek, miközben a hazaiak támadásainak végén változatlanul gondot jelentett a befejezés.
Hárai Balázs centerből még szépített, s ezzel a végeredményt is beállította. A montenegróiak vasárnap a papíron jóval gyengébb németekkel találkoznak, míg a magyarok és a görögök egymás között dönthetik majd el a második hely sorsát.
A szombati másik mérkőzésen:
Görögország-Németország 13-9
A vasárnapi program:
Montenegró-Németország 10.00
Magyarország-Görögország 12.00
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
- 9:56 Halálos áldozatokat követeltek a villámárvizek Kentucky államban
- 7:54 Bőröndbe rejtette egy 17 éves lány holttestét, a repülőtéren fogták el a gyilkossággal gyanúsított férfit
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


