A riói olimpiáig
Hosszú Katinka a Vasasban úszik tovább
A világ- és Európa-bajnok úszó, Hosszú Katinka január elsejétől a 2016-os riói olimpiáig a Vasas SC színeiben folytatja pályafutását.
2012.12.09 23:45MTIAz erről szóló megállapodást vasárnap írta alá a sportolóval az angyalföldi klub elnöke, Markovits László.
"Nem titkolt célunk, hogy a nemrég újjáalakult úszószakosztályunk is az ország legsikeresebb nevelőműhelyei közé tartozzon - nyilatkozta a Vasas első embere vasárnap este. - Katinka szerződtetésével újabb fontos lépést tettünk annak érdekében, hogy hírnevünk tovább erősödjön, és kellő vonzerőt nyújtsunk a jövőben hozzánk csatlakozni kívánó fiatal úszók számára."
Markovits László szerint a példaképeket nem nélkülözhetik a gyerekek, Katinka pedig eddigi eredményeivel rászolgált erre a címre.
"Élsport nélkül nincs utánpótlás-nevelés és ez fordítva is igaz. Örömmel és elégedettséggel tölt el, hogy Hosszú Katinka csatlakozott a Vasas-családhoz!"- fűzte hozzá.
Hosszú Katinka a megállapodást így kommentálta: "Jó érzéssel tölt el, hogy egy ilyen komoly múlttal rendelkező, több mint százéves egyesület színeiben folytathatom pályafutásomat, az edzőm, Shane Tusup irányításával. Ugyanakkor köszönettel tartozom a nevelő egyesületemnek, a Bajai Spartacus SC-nek, ahonnan indult a pályafutásom."
Tusup, Hosszú amerikai edzője a klub honlapjának arról beszélt, hogy tudták, London után változtatásra van szükség, és a Vasassal nagyon ígéretes együttműködést kötöttek.
Az egyezséget segítette, hogy november elején újjáalakult a piros-kékek úszószakosztálya, amely 1945 és 2002 között egyszer már eredményesen működött. A klub honlapjának beszámolója szerint az úszás jelenleg a tizennyolcadik az egyesület által kínált sportági palettán. A 45 olimpiai bajnoki, számos világ- és Európa-bajnoki, valamint másfél ezernél is több magyar bajnoki címmel büszkélkedő klubban Hosszú Katinka szerződtetésével tovább gyarapodik a kiemelkedő tudású sportolók köre, amelybe például a kardvívó Szilágyi Áron, az idei nyári londoni ötkarikás játékok első magyar aranyérmese is beletartozik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


