2 óra 2 percig tartó összecsapás
Serena Williams ötödször nyerte meg a wimbledoni tornát
Serena Williams három játszmában legyőzte szombaton a lengyel Agnieszka Radwanskát a 19,9 millió euró összdíjazású angol nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjében, ezzel - 2002, 2003, 2009 és 2010 után - ötödször nyerte meg a wimbledoni tornát.
2012.07.07 21:29MTI
Az összecsapás 2 óra 2 percig tartott. Az amerikai klasszis teniszjátékos 14. Grand Slam-diadalát és 42. WTA-tornagyőzelmét aratta egyesben.
Eredmény női egyes, döntő:
Serena Williams (amerikai, 6.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 3.) 6:1, 5:7, 6:2
Az első, 36 perces játszmában a tengerentúli teniszező 5:0-ra elhúzott, valósággal leütötte a pályáról Radwanskát, aki pályafutása első GS-fináléját játszotta Londonban.
A 49 percig tartó második szett kezdetben hasonlóan alakult, mint a nyitó felvonás, de másképp végződött. A volt világelső 4:1-es vezetéshez jutott, s ekkor úgy tűnt, villámgyors diadalt arat. Radwanska azonban, aki kisebb megfázással bajlódott, nem adta meg magát, és váratlanul magához tért. Egyre keményebben, bátrabban és pontosabban játszott, sorozatban négy játékot nyert, majd 6:5-nél másodszor is elvette az amerikai adogatását, ezzel kiegyenlített.
A 37 perces, mindent eldöntő utolsó játszmában 2:2-ig fej fej mellett haladt a két teniszező, ám ezt követően a 31 éves tengerentúli nagyon bekeményített. Radwanska ugyan próbált hősiesen védekezni, ám gyorsan kiderült: Serena Williams magasabb szinten játszik.
Beszédes adat az All England Club centerpályáján lebonyolított meccsről: a lengyelnek 13 nyerő ütése volt, az amerikainak pedig 58!
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06