Rio 2016
Nekik drukkolhatunk pénteken - a magyar éremesélyesek
Atlétikában és úszásban reménykedhet éremszerzésben a magyar küldöttség a Rio de Janeiró-i olimpia hetedik, pénteki versenynapján.
2016.08.11 18:44MTIPéntektől tíz napon át az Olimpiai Stadion ad otthont a játékok egyik kiemelkedő programjának, az atlétikai versenyeknek. A 19 fős magyar csapatból a pénteken versenyző súlylökő, Márton Anita a legnagyobb reménység. A békéscsabai atléta az elmúlt két évben fantasztikus sorozatot produkált: 2014-ben bronzérmet szerzett a zürichi Európa-bajnokságon, tavaly első lett a prágai fedettpályás kontinensviadalon, s negyedik a pekingi világbajnokságon, idén pedig ezüstöt nyert a fedett vb-n és az szabadtéri Eb-n is. Az olimpián újra az országos csúcs megdöntését tűzte ki célul, amennyiben ez sikerül, s túldobja a 20 métert, az dobogót érhet.
Döntőbe, illetve az első nyolc közé kerülhet az Athénban olimpiai ezüstérmes diszkoszvető, Kővágó Zoltán, illetve két hétpróbázó, az Eb-4. Krizsán Xénia és az Eb-5. Zsivoczky-Farkas Györgyi, akik szintén pénteken kezdik meg szereplésüket. Mellettük 20 kilométeres gyaloglásban Helebrandt Máté lesz még érdekelt atlétikában.
Az Olimpiai Uszodában a magyar idő szerint kora esti előfutamokban Molnár Flóra (50 m gyors), Rasovszky Kristóf és Gyurta Gergely (1500 m gyors), valamint a férfi 4x100 méteres vegyesváltó lesz érdekelt. Amennyiben sikerrel veszi a csütörtöki előcsatározásokat, éjjel a döntőben úszhat 200 méter háton a versenyszám egyik esélyese, a világbajnoki bronzérmes Hosszú Katinka. Amennyiben ezen a távon is nyer, negyedik aranyérmét szerzi Rióban, amivel beállítaná Keleti Ágnes magyar csúcsát. A legendás tornász 1956-ban, Melbourne-ben négy aranyérmet nyert, ez másnak azelőtt és azóta sem sikerült a magyarok közül.
György Réka (200 m hát), Kapás Boglárka és Risztov Éva (800 m gyors), Cseh László és Pulai Bence (100 m pillangó), valamint Takács Krisztián (50 m gyors) és Molnár Flóra (50 m gyors) szintén érdekelt lehet a döntőkben.
Fontos mérkőzést játszik az egyelőre nyeretlen magyar válogatott a férfi vízilabdatorna csoportkörének negyedik fordulójában, ugyanis a pont nélkül az utolsó helyen álló Japán ellen kötelező és a továbbjutáshoz elengedhetetlen a győzelem.
A cselgáncstorna zárónapján a magyar színeket a férfiak +100 kilogrammos súlycsoportjában a pontszerzésre esélyesnek tartott, vb-második Bor Barna képviseli.
Magyar idő szerint 18 órától lép kötelek közé az ökölvívó Harcsa Zoltán, akire a 75 kilósok nyolcaddöntőjében a kubai világbajnok, a súlycsoport első kiemeltje, Arslen Lopez vár.
A sportlövők közül Sidi Péter pénteken a kisöbű szabadpuska fekvő versenyszámban indul, amelyben négy évvel ezelőtt Londonban a 11. helyen zárt.
Vitorlázásban a szörfös Cholnoky Sára és Gádorfalvi Áron, Laserben Vadnai Benjámin és Érdi Mária is vízre száll.
Az evezős Pétervári-Molnár Bendegúz az egypár alsóági középfutamában áll rajthoz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


