Egyedi módon választották ki a játékosokat...
Peking 2008: Doppingellenőrzés a magyaroknál
A vasárnap Pekingbe érkezett magyar olimpiai csapat néhány tagja máris átesett az első doppingellenőrzésen.
2008.08.03 14:47MTI - Fotó: MTI"A kézilabda-csapatot kívánjuk ellenőrizni, és az előírás úgy szól, hogy attól a három játékostól kérjünk mintát, akit először meglátok" - közölte a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) illetve a szervezőbizottság (BOCOG) munkacsoportjának ellenőre, aki félre is ültette az ajtón kilépő Szamoránsky Piroskát, Bódi Bernadettet és Tomori Zsuzsannát Kisvártatva a másik tizenegy lány is feltűnt a színen, a csapat ugyanis épp edzésre indult.
Sinka László sportágvezető szóvá is tette, hogy ebben a stádiumban legalábbis megkérdőjelezhető, hogy ilyen módon "kivonják a forgalomból" a játékosokat, az együttesnek ugyanis joga van ahhoz, hogy gyakorolhasson, teljes létszámban.
A svéd hölgy közölte, nagyon hamar végeznek, ha a lányok leadják a mintát, Szamoránsky azonban jelezte, hogy ő pont indulás előtt járt a mellékhelyiségben...
Az ellenőrök vezetője telefonos egyeztetést kezdeményezett a központtal, hogy esetleg este jöhessenek be hozzájuk a lányok, mivel azonban már elindult a papírok kitöltése, továbbá a nyakakba felkerült a "Doping Control Station" kártya, az akkreditációkat pedig a kínai segítők begyűjtötték, elkerülendő bármilyen félremagyarázható cselekményt, a három lány Tállay András keretvezető orvossal a falu egészségügyi központja felé vette az irányt.
A MOB kocsikat biztosított arra az esetre, ha időben végeznek, és csatlakozni tudnak a többiekhez. Az ellenőrök a női vízilabdázókat is keresték, csakhogy ők - előre bejelentett módon - éppen edzésen voltak.
"Semmi baj, majd eldöntjük, hogy utánuk megyünk, vagy visszatérünk este" - mosolygott a svéd ellenőr asszisztense. Később megszületett a döntés: a mintagyűjtés érdekében kiszállnak az uszodába.
Kapcsolódó írások:
- 12 sportág 125 versenyzője és szakvezetője indult útnak Pekingbe
- Görbicz szombaton útra kelhet Pekingbe
- Peking 2008: Cseh Lászlót már "megtalálta" a WADA
- Peking 2008: hét orosz atléta azonos doppingmintája
- Peking 2008: újabb részletek szivárogtak ki a megnyitóról
- Peking 2008: beismerték a szervezők az internetcenzúrát
- Peking 2008: megérkezett az első magyar sportoló a faluba
- Peking 2008: már csak a hongkongi lovasjátékokra lehet jegyet venni
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:03 Pánik és menekülés a Fehér Ház vacsorájáról - videó
- 7:01 Így rongyolt át a szünetelő testőrökön a Trump-merénylő - videó
- 6:48 Lövöldözés a Fehér Ház vacsoráján, Trumpot és más vezetőket kimenekítettek - videó
- 19:09 Magyar Péter szerint az oligarchák tízmilliárdos értékben utalják ki az országból a magyar emberek pénzét
- 10:14 Oroszországban már be is adták az első betegnek a forradalmi rákvakcinát
- 8:11 Hirtelen egy egész kacsacsalád termett a budafoki medencében - gyors segítség mentette meg a kicsiket
- 7:38 Atomháborús főpróba Európában? Franciaország és Lengyelország Oroszország ellen gyakorol
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


