Cselgáncstorna
Olimpia: Ungvári negyeddöntős
A 66 kg-os Ungvári Miklós bejutott vasárnap a negyeddöntőbe a londoni olimpia cselgáncstornáján.
2012.07.29 14:03MTIAz elődöntőbe jutásért a háromszoros vb-bronzérmes és Európa-bajnok magyar versenyző a beugróként induló Pawel Zagrodnikkal találkozott. A lengyel dzsúdós honfitársa, Tomas Kowalski ugyanis májusban motorbalesetet szenvedett. Zagrodnik élt a lehetőséggel, azonnal egy bravűros győzelemmel kezdett a világranglistán negyedik brazil Leandro Cunha ellen, majd az azeri Armen Azarjant hosszabbítás után búcsúztatta. A statisztika Ungvári mellett szólt, aki megnyerte eddigi három meccsüket.
Ungvárinak fél óra pihenő sem jutott a szlovén Rok Draksic elleni siker után, máris szólították a tatamira. Azonnal támadólag lépett fel, aminek egy perc múlva meg is lett az eredménye, mert intették ellenfelét. A nézőtéren is magyar fölény volt tapasztalható, több helyről is zúgott a "Hajrá Miki"! Ungvári többször egymás után is levitte Zagrodnikot, de lefognia nem sikerült. Alig több mint egy perc volt hátra, amikor újra intették riválisát, ami már jukót jelentett Ungvárinak. Ő ezúttal sem ült rá az eredményre, ismét földre vitte ellenfelét, s karfeszítéssel próbálkozott, de sikertelenül. Az utolsó másodpercek is földharccal teltek, ekkor is Ungvári próbált fogást találni ellenfelén.
Ungvári "jól bevált módon" ismét az öltözőbe sietett, csak annyit mondott, hogy majd a verseny végén nyilatkozik.
A 31 éves magyar az elődöntőben a vb-második és Európa-bajnok spanyol Sugoi Uriartével találkozik, kettejük különpárharcában 2-1-re vezet az ellenfél. Utoljára az 1996-os atlantai játékokon szerepelt magyar dzsúdós elődöntőben, akkor Csák József végül ötödik lett.
Többre kíváncsi?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06