Híres magyarok Pekingben!
Peking 2008: négy magyar fut a lánggal
Hétfőn négy magyar, Halász Judit színművész, Barabás Éva műsorvezető, valamint Lakatos Katalin és Kovács István fut Kínában az olimpiai lánggal.
2008.05.05 12:20MTIA magyarok Hainan szigetén futhatnak 300-300 métert az emberiség legősibb játékának szimbólumával. A jelentkezők közül a Magyar Olimpiai Bizottság arany fokozatú támogatója, a Samsung választotta ki a szerencséseket.
Halász Judit Kossuth- és Jászai-díjas színésznő, az UNICEF jótékonysági nagykövete, gyermekdalain több generáció nőtt fel. Barabás Éva műsorvezető-riporter, számos karitatív szervezet munkájában vesz részt, és az SOS Gyermekfalvakban élő gyerekek magyarországi nagykövete. Lakatos Katalin sajátos nevelést igénylő, gyermekekkel foglalkozó alapítvány szakmai vezetője, Kovács István pedig Mikulás-nagykövet, kistérségekben szervez sportversenyeket, amelyeken a mozgás szeretetére próbálja nevelni a fiatalokat. A fáklyaváltó május 4-én érkezett Kínába, a pekingi játékok augusztus 8-án kezdődnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 6:09 Lövöldözés egy kaliforniai főiskolán
- 20:08 Angliában kitiltják a transznemű nőket a női futballból
- 18:56 Kettős jubileum a pápai Nagytemplomban
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06