Eszelős design
Van rá igény: Louis Vuitton wc deszka és ágynemű
Az ismert nemzetközi divatcégek és a kortárs művészek gyakran keresztezik egymás útjait. A Louis Vuitton-székház tetején még kísérleti kiállítások is zajlanak, ráadásul nem csak a divatőrültekhez szól.
2011.01.07 12:00napiotthon.huOlykor megesik, hogy a divat és a képzőművészet találkozásakor ijesztő torzszülöttek kelnek életre.
Valószínűleg idesorolhatóak a Louis Vuitton logókkal tetovált disznók is, amit egy belga művész, Wim Delvoye készített a sanghaji világkiállításra.

A „Művészeti Farm” a két LV logóval ellátott állaton kívül további nyolc tetovált disznóval kiegészülve várta az érdeklődőket.
A groteszk ötlet azonban nagy felháborodást váltott ki különböző, állati jogokért küzdő szervezeteknél, sőt, a kiállítást látogatók egy jelentős részénél is. A sertésbőr ugyanis az emberéhez hasonló érzékenységű, igaz, a disznókat a művelet előtt nyugtatókkal látták el.
Bár a tulajdonos állította, hogy kifejezetten emberségesen tartották a 10 disznót, és gyakorlatilag jobb életkörülmények között éltek, mint egymillió szegény kínai, a galériát mégis be kellett zárni.

Delvoye, az alkotó szerint egy sertés és egy ember tetoválása között mindössze annyi a különbség, hogy a disznóknak nincsenek különböző elvárásaik a műalkotásokat illetően.
A tetovált állatok utóélete is izgalmas, különböző gyűjtők vásárolják fel őket, hogy a sertések öregkori halála után a nyúzott bőrt dekoratív képként használhassák fel.
A WC ülőke, mint kreatív felület, már évek óta az obszcén humor egyik forrása. Az igazi márkahű vásárló különös jókedvvel térhet vissza a napi rutinfeladataihoz, ha előzetesen egy Louis Vuitton ülőkével szerelte föl az illemhelyiséget.
A jogosan felvetődő kérdés, hogy a trendi WC ülőkét az alkotók a divat iránti megvetésük szimbólumaként hozták a világra, vagy egész egyszerűen csak a szórakoztatás volt a cél?
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:22 Saját életét is kockára tette a magyar erdész, hogy megállítsa a tüzet
- 20:20 Második világháborús MG-42 géppuskát emeltek ki a Dunából - a rendőrség lefoglalta
- 18:19 A Miniszterelnökség felmondta a Lounge Eventtel kötött keretszerződését
- 16:21 Megérkezett az eső a Duna vízgyűjtőjére
- 14:26 Újabb két gyanúsítottat fogtak el a 600 milliós ingatlanmaffia ügyében
- 12:56 Vizes Eb - Megvan az első magyar arany, a nyíltvízi úszó Betlehem Dávid nyerte a kieséses versenyt
- 11:15 Magyar Péter: Tízéves mélypontra csökkent az infláció
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


