Megszenvedjük az italozást...
Party utáni túlélő kúra nőknek
Tudvalevő, hogy az italozás másként hat a "gyengébbik nem" képviselőire. Az italok változó idő alatt szívódnak fel a szervezetben.
2011.01.05 18:16impulzus.roA hivatalos mérések adatai alapján egy 75 kg-os személy esetében, 1 dl bor: 1 óra 20 perc, 1 korsó sör: 3 óra, 1 feles likőr: 3 óra 20 perc, 1 fél whisky: 3 óra 40 perc, 2 dl pezsgő: 3 óra 12 perc, 1 feles pálinka pedig 3 óra alatt szívódik fel a szervezetben.
Ebből adódóan ne csodálkozzunk azon, hogy a nők is erőteljes másnapossággal ébrednek. Nézzük mit is jelent pontosan a „más"naposság.
A megnevezés erőteljesen sugallja, hogy más állapotban vagyunk, mint a megszokott természetes állapotunkban, vagyis mint amikor józanok vagyunk. Ez tulajdonképpen olyan kellemetlen élettani jelenségek ötvözete, ami a másnaposságot kiváltja.

Ide sorolható az is, hogy az alkohol kimossa a szervezetből az ásványi anyagokat és a vitaminokat, ez pedig csökkenti a vércukorszintet. Ezért a természetes védekező rendszerünk legyengül.
Másodsorban akolfogyasztás után jóval több vizet óhajtunk. Ez azért van, mert az alkohol hatására jóval gyorsabban elpárolog a test folyadékkészlete, ezt követően kiszárad a szem és a száj, valamint megfájdul a fej is, mivel csökken az agy térfogata. Végül megemlíthetjük az alkohol idegrendszerre gyakorolt hatását is.
Saját magunkon is tapasztalhatjuk, hogy az alkohol egy bizonyos fokig lazító és nyugtató hatással rendelkezik.
De a túlzott alkoholfogyasztás után átesünk a ló másik oldalára és bekövetkezik az idegrendszer úgynevezett enyhe sokkja, mivel az idegek felfokozott érzékenységi állapotba kerülnek.

Végül nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy a dohányzás, az éjszakai mulatozás és az alkohol ártanak az arcbőrnek.
Megbosszulják magukat, hatásukra a bőr szárazzá, élettelenné és fakóvá válik.
Gyógyír lehet az olyan arckrém, ami E- és A-vitaminokat tartalmaz, a kamillás vagy kámforos kezelés és a naponta elfogyasztott legkevesebb két liter víz.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:24 Axiom-4 - Sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz a Dragon űrhajó Kapu Tiborral a fedélzetén
- 16:15 Hőség - Péntek éjfélig meghosszabbítják a harmadfokú hőségriasztást
- 8:53 Axiom-4 - Kapu Tibor elindult a Nemzetközi Űrállomásra
- 20:42 Hegyi Zsolt: nyugdíjba vonult az első olyan HÉV-szerelvény, amely elérte a 60 éves kort
- 18:41 KIM: társadalmi egyeztetés indult a szakképzési tanév rendjéről
- 16:39 Az AutoWallis vezeti be a régióban a NIO elektromos autómárkát
- 14:38 A Sanofi több mint 9 milliárd dollárért megvesz egy amerikai gyógyszergyártót
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06