A lakóközösség szavazhat a tervekről
A lakosság bevonásával színesedik tovább a főváros
Lakossági tájékoztatásba kezd a Világ-Kép Kulturális Egyesület által életre hívott Színes Város projekt, amelynek célja, hogy bevonják a színesíteni kívánt terület lakóit az akcióba azáltal, hogy a lakóközösség szavazhat a legjobban tetsző tervekről.
2011.04.22 20:30MTISzombaton a ferencvárosi önkormányzat Tavaszköszöntő címmel tart rendezvényt, amelynek a Napfény utcai nagyáruházak előtti szakaszához kitelepül a Színes Város is.
A színesítés fővédnöke Formanek Gyula, Ferencváros alpolgármestere, akinek segítségével az egyesület tagjai bevonják a ferencvárosiakat is azáltal, hogy megszavazhatják, milyen legyen a részben új köntösbe bújtatott Pöttyös utcai megálló. Az eddig elkészült látványterveket a kerületi Zöld Kakas Líceum diákjai készítették - mondta Flór Péter, az egyesület tagja.
A tervezést, kivitelezést, fotós-videós dokumentációt, az átadási ceremónia kitalálását, valamint a kommunikációt is mind a tanulók végezték csapatmunkában, a tanárok szakmai felügyelete mellett és az egyesület önkéntesei segítségével. Egyetlen megkötése volt az egyesületnek: olyan társadalmi problémát kell a középpontba állítani, amely a diákoknak is valódi gondot jelent. A líceum diákjainál a környezetvédelem lett a központi motívum.
A Színes Város mozgalom Victor Vasarely szellemi öröksége nyomán kezdett köztérszínesítésbe 2010-ben a Norvég Civil Alap támogatásával. A támogatási összegből először a Flórián tér, majd a Városháza park, később a Moszkva tér változott meg.
Kapcsolódó írások:
- Könyvfesztivál - Per Olov Enquist kapta a Budapest Nagydíjat
- Elhalasztották Bryan Ferry budapesti koncertjét
- Meghalt Zitta, Budapest büszkesége
- Budapest vs. art mozik: csődközeli a helyzet
- Csodálatos Kávé kiállítás a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban
- Nagy sikerű koncertet adott a Budapesti Fesztiválzenekar Párizsban
- Több, mint 70 ezren látták Munkácsy Krisztus-trilógiáját Budapesten
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06