Karafiáth, Kiss, Zelei
Ismét Békéscsabán rendezik meg a drámaíró versenyt
Idén is Békéscsabán rendezik meg a drámaíró versenyt március végén, az eseményen Karafiáth Orsolya, Kiss Ottó és Zelei Miklós ír darabot egy-egy kiválasztott újságcikk alapján.
2011.03.09 14:24MTIKöves István, a Békés Megyei Jókai Színház művészeti titkára az MTI-nek szerdán elmondta, hogy a teátrum, a Körös Irodalmi Társaság és a XXI. Század Magyar Drámájáért Alapítvány közösen szervezi az eseményt, amelynek második alkalommal ad otthont Békéscsaba.
Ezúttal a három meghívott írónak - Karafiáth Orsolyának, Kiss Ottónak és Zelei Miklósnak - a Magyar Nemzet március 26-án megjelenő cikkeiből fognak előző este kisorsolni írásokat, s ezek alapján kell a három szerzőnek egyfelvonásos drámát írnia.
A helyszín.
Az íróknak szombat reggelre kell elkészülniük, ezután három színészcsapat kezdi a próbákat, hogy 27-én estére bemutathassák a darabokat. A színészcsapatok felkészítését három rendező vállalta el: a frissen elkészült drámákat Nagy Viktor, a Győri Nemzeti Színház volt vezetője, Szalay Kriszta színésznő és Szalma Dorotty Bécsben élő szabadúszó rendező viszi színre.
Az esti bemutatót követően átadják a szakmai zsűri és a közönség díját, de emellett elismerik a legjobb színészt, a férfi és női mellékszereplőt, valamint rendezőt is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


