Az egykori édes gyereklány is öregszik...
Ma ötven éves Nastassja Kinski
Január 24-én, azaz ma ötvenéves Nastassja Kinski német születésű amerikai színésznő.
2011.01.24 12:23MTI
Apja Klaus Kinski, a pszichopata és őrült szerepekre specializálódott híres-hírhedt filmszínész volt, keresztnevét Dosztojevszkij A félkegyelmű című regényének nőalakjáról kapta.
A család sokat költözött, iskolai tanulmányait Olaszországban és Dél-Amerikában végezte, közben a német és az angol mellé megtanult olaszul, spanyolul, oroszul és franciául is.
A vándorélet szülei válása után ért véget, ő anyjával maradt, kapcsolata végletesen megromlott apjával. A legenda szerint a német rendező, Wim Wenders felesége egy diszkóban látta meg a 13 éves lányt, és ajánlotta férje figyelmébe, aki egy néma zsonglőr szerepében próbálta ki.
Az ismertséget egy jóval kommerszebb darab, a Tetthely című német krimisorozat egyik epizódja hozta meg számára, igaz, a szerep be is skatulyázta koraérett, csábító gyereklánynak: ilyen szerepet kapott 17 évesen Marcello Mastroianni oldalán is egy feledhető alkotásban.
A nála 25 évvel idősebb, a fiatal lányokhoz köztudottan vonzódó Roman Polanski közbenjárására modellfelkéréseket kapott, és még nem volt húszéves, amikor arca a Vogue magazin címlapján mosolygott.
Polanski 1979-ben ráosztotta a Tess főszerepét, ezzel Nastassja Kinski bekerült a köztudatba, és átvehette az év női felfedezettjének járó Golden Globe-díjat.

Szexideál lett belőle, képe az újságok címoldalára került, fotósorozata jelent meg a Playboyban. Csak kicsivel bízott többet a képzeletre az a híres plakát, amelyen egyetlen kígyó takarta legkényesebb testrészeit.
Azért filmezett is, rendezte Francis Ford Coppola, partnere volt Gérard Depardieu és a legendás balett táncos Rudolf Nurejev. 1984-ben ismét Wim Wenders számított rá a Párizs, Texas című, a vándorlásról és otthonkeresésről szóló alkotásban.
Andrej Koncsalovszkij főszerepet bízott rá a II. világháború okozta lelki sebekről szóló Mária szerelmeiben, és szerepelt a Turgenyev műve nyomán készült Tavaszi vizekben is. Játszott Wenders Távol és mégis közel című filmjében, Gárdos Éva Magyarországon forgatott Amerikai rapszódiájában pedig egy 1956-os magyar menekültet alakított.
A lapok magánéletével is bő terjedelemben foglalkoztak. Ibrahim Musszai egyiptomi producerrel, majd Quincy Jones amerikai zeneszerző-producerrel élt együtt, kapcsolataiból három gyermeke született.

Legutolsó filmjei között van pszichothriller (Ha kimondod a nevem), kalandfilm (Muskétás kisasszony), a 2006-os velencei filmfesztiválon mutatták be a David Lynch által rendezett Inland Empire című pszichológiai drámát.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06