"Csak valami félreértés lehet"
Betiltották Iránban Paulo Coelho könyveit
Az iráni kulturális minisztérium betiltotta Paulo Coelho világhírű brazil író könyveit.
2011.01.11 13:45MTI"Műveim 1998 óta jelennek meg Iránban különböző kiadóvállalatokon keresztül" - írta hétfői blogbejegyzésében Paulo Coelho (http://paulocoelhoblog.com).
Emlékeztetett arra, hogy könyveiből eddig mintegy hatmillió példány kelt el a közel-keleti országban.
Az író annak a véleményének adott hangot, hogy az "önkényes döntés" hátterében "csak valamilyen félreértés állhat".
Coelhót iráni kiadója - az ellenzékben aktív Aras Hedzsászi - tájékoztatta arról, hogy a kulturális minisztérium mindenfajta magyarázat nélkül elrendelte könyveinek betiltását. Blogbejegyzése végére Coelho bemásolta a kiadójától kapott üzenetet és nyomtatott nagybetűkkel írta ki az új megállapodásukat, amely szerint könyveit ezentúl ingyen lehet majd letölteni az internetről.

A brazil kulturális miniszter, Ana de Hollanda hétfőn megjelent közleményében azt nyilatkozta, hogy a cenzúra "mindig szánalmas dolog", és jelezte, mindenképpen értekezni fog az ügyben Antonio Patriota brazil külügyminiszterrel.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06