Durva konyak
Az "istenek itala" palackonként 15 ezer dollárért
Kivételes nedűt dob piacra a Rémy Martin francia konyakház, méghozzá a különlegességet tükröző csillagászati áron: a Louis XIII. Rare Cask elnevezésű konyak palackonként 15 ezer dollárba (körülbelül 3 millió forintba) kerül.
2010.03.10 16:15MTIVilágszerte 786 palackot kínálnak megvételre, ebből harmincat áprilisban kezdenek árulni az Egyesült Államok minőségi borokat forgalmazó szaküzleteiben.
A palackokba zárt "istenek itala" (Victor Hugo francia író szóhasználatával élve) különleges tölgyfahordóból származik, amelyre a nagy konyakház történetének első és eddig egyetlen női pincemestere bukkant rá. Az 57 éves Pierette Trichet 2004-ben, kinevezése után egy évvel fedezte fel a kivételes nedűt az érlelődő XIII. Lajos-konyakok szokásos kóstolgatásakor. "Az aromák rendkívül újszerűek voltak annak ellenére, hogy az érlelési folyamat teljesen természetesen zajlott, és az alkoholtartalom is a szokásos 40 százalék volt" - mesélte a New Yorkban adott interjújában.
Ezután minden évben megkóstolta, és tavaly úgy találta, hogy ízvilága harmonikussá teljesedett. "Tökéletes egyensúlyban volt, és 43,8 százalék alkoholt tartalmazott" - közölte Trichet, aki szerint az ital "elképesztő".
Elmondta, hogy amikor mintegy 200 dollárnyi (40 ezer forintnyi) értékben kitöltött a borostyánszínű nedűből egy metszett kristálypohárba, a vadon termett gomba, az eső utáni erdő, a méhviasz, a szilva, a gyömbér és egy leheletnyi friss menta illatának keveréke töltötte be a helyiséget. A Rémy Martin konyakház 1874-ben, a cég megalapítása után mintegy 150 évvel kezdte el a XIII. Lajos márkanevű konyakok gyártását.
Ebből a luxusmárkából 750 milliliter - kézzel készült Baccarat-kristályüvegbe töltve - 2500 dollárt (majdnem 500 ezer forintot) kóstál. A státusszimbólumnak számító italt 1200 különböző konyak házasításával állítják elő, és akár 100 évig is érlelik a tierconnak nevezett speciális tölgyfahordókban.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


