200 millió eurós támogatást ígértek nekik
A Velencei Filmfesztivál bojkottjával fenyetnek az olasz filmproducerek
Olasz filmproducerek bojkottálni készülnek a szeptemberi Velencei Filmfesztivált. A filmesek így kívánnak tiltakozni Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök ellen, aki erre az évre 200 millió eurós (54,6 milliárd forintos) kiegészítő támogatást ígért a filmiparnak, majd később takarékossági megfontolásokra hivatkozva visszavonta a csomagot.
2009.07.17 17:05MTI- "Hazai és nemzetközi eseményeket akarunk bojkott alá vonni" - jelentette ki olasz sajtójelentések szerint Riccardo Tozzi, az ANICA, a Filmkészítők Szövetségének elnöke.
Fulvio Lucisano producer egyetlen tekercs filmet sem kíván a Velencei Filmfesztiválra elvinni. Csatlakozott a tiltakozáshoz a Centoautori, rendezők egy csoportja, akik az olasz mozi nagyobb pénzügyi támogatását szorgalmazzák.
- "A filmek jobb minőségével tudjuk csak a nézők bizalmát visszanyerni, és ehhez pénzre van szükség" - jelentette ki Valerio Jalongo, a Centoautori alapítója.
A megmozduláshoz számos rendező és forgatókönyvíró is csatlakozott, többek között Bernardo Bertolucci.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


