A tavalyi év legszebb ásatási leleteit mutatja be!
Szezonnyitó az Aquincumi Múzeumban!
Frissen előkerült és már restaurált falfestményeket, kerámiaedényeket, ékszereket és az aquincumi polgárváros területén talált színes mozaikpadló-részletet is láthat a közönség április 15-től a Budapesti Történeti Múzeum Aquincumi Múzeumában.
2009.04.09 18:00ma.huA kiállítás vernisszázsával egybeesik a múzeum szezonnyitó eseménye is: a múzeumhoz tartozó régészeti park ettől a naptól kezdve a látogatók rendelkezésére áll.
Az október 31-ig látható tárlat idei szenzációja az aquincumi polgárváros területén talált színes mozaikpadló-részlet, amelyhez hasonlót a fővárosban 25 éve nem találtak kutatók.
Emellett frissen előkerült és már restaurált falfestmények, kerámiaedények, ékszerek és különböző használati tárgyak lesznek láthatóak, bizonyítva, hogy Budapest régészeti öröksége igen gazdag és minden évben tartogat meglepetéseket, nemcsak a szakma, hanem a nagyközönség számára is.
A már 13. alkalommal megrendezett kiállításon felvonultatott tárgyak a főváros történetének az őskortól kezdődő, a római foglalás időszakán keresztül egészen a népvándorlás korig tartó, több mint hétezer évét ölelik fel. A múzeum régészei az újonnan előkerült több mint 180 ezer tárgyból válogatták a bemutató anyagát.
A műemléki világnap alkalmából április 18-án 14 órától Havas Zoltán régész tart előadást Budapest római műemlékeiről. Az Aquincumi Múzeum 2009-ben csatlakozott a Nemzetközi műemléki világnaphoz, hiszen két olyan épülettel is büszkélkedhet a római romokon kívül, amelyet műemlékké nyilvánítottak. Az egyik ilyen műemlék az 1894-ben megnyitott épület, amely a római kori polgárváros maradványai között épült fel: a környezetbe illeszkedő antik hatású épület a főváros első saját alapítású múzeuma volt.
A másik egy ipari műemlék, a Szentendrei út 135. szám alatti volt ELMÜ-épület. A ma kiállításoknak helyet adó, az aquincumi polgárváros területén álló, eredetileg transzformátorháznak készült épület Györgyi Dénes tervei alapján 1933-ban készült el.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:36 A Guardian szerint Bécsből magángépek szállítják el az Orbán-kormány alatt meggazdagodottak vagyonát
- 20:35 Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
- 18:33 Közöny a káosz közepén - ezt a férfit egyáltalán nem zavarta, hogy mindenki menekül, tovább evett a Trump-vacsorán
- 16:30 Lövöldözés egy egyetemi ünnepségen - kilenc sérült
- 15:41 XIV. Leó: tolvajok azok, aki azt emberektől elrabolják a béke és nyugalom jövőjét
- 14:20 Csernobil árnya: 40 év tanulsága
- 12:19 ATOMKI: a klímaváltozás előrehaladását jelzi a lucfenyők gyorsuló pusztulása Magyarországon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


