Programajánló
Huszonhat kórus és 48 koncert a XII. Kórusok Éjszakáján
Huszonhat kórus összesen 48 koncertet ad különböző műfaji kategóriákban az immár tizenkettedik alkalommal megrendezendő Kórusok Éjszakája nyári eseményén. A rendezvény június 8-án lesz a VIII. kerületi Palotanegyedben.
2024.05.28 13:13MTIA Kórusok Éjszakája, amelyet télen és nyáron is megrendeznek, amatőr fesztivál. Célja felhívni a figyelmet arra, hogy énekelni bárhol és bármikor jó - közölték a szervezők.
Az esemény június 8-án 16 órakor az Éneklő Térrel kezdődik a Pollack Mihály téren, ahol az ország számos pontjáról és külföldről érkező kórusok bemutatkoznak.
A program helyszíneit a VIII. kerületi Palotanegyed izgalmas belső és külső terei adják: a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, annak Gesztenyés kertje, a Magyar Nemzeti Múzeum, a Szent Anna Kollégium, a Lőrinc pap tér 3., a Krúdy utca 11., a Krisztus Király Plébánia Kápolnája és a Párbeszéd Háza.
Az est folyamán 26 kórus összesen 48 koncertet ad különböző műfaji kategóriákban (világzene/folk, hagyományos zene, könnyűzene, 20. századi/kortárs zene, régizene), majd a fesztivál a Közös énekléssel zárul a Pollack Mihály téren, ahol a közönség, a fellépők és a szervezők közösen tapasztalhatják meg az együtt éneklés örömét és varázsát.
A Kórusok Éjszakáját Tóth Árpád művészeti vezetésével a Csíkszerda Egyesület önkéntesei, a Csíkszerda kóruscsalád tagjai szervezik. Részletes információ az eseményen fellépő kórusokról, programról, valamint a jegyvásárlásról a www.korusokejszakaja.hu-n érhető el.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:54 Trump: az alkotmány hatalmas győzelme a szövetségi bíróságok beavatkozási lehetőségének korlátozása
- 10:54 Románia megtiltaná volt katonáinak és rendőreinek, hogy konfliktusövezetekbe szegődjenek zsoldosnak
- 8:51 ÉKM: felgyorsulhat a gépjárművek honosítási eljárása
- 6:51 A jegybank új ajánlással segíti a fogyatékossággal élőket
- 22:48 NGM: a kormány meghosszabbítja a kamatstopot
- 20:48 Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
- 18:44 Nagy István: jó minőségű dinnyével indul a magyar dinnyeszezon
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06