Programajánló
Az Anthrax játszik a Slayer előtt júniusban az Arénában
A Slayer és az Anthrax a nyolcvanas évek nagy thrash metal négyesébe tartozott a Metallica és a Megadeth mellett.
2019.02.11 11:46ma.huAz Anthrax játszik a Slayer előtt június 11-én a Papp László Budapest Sportarénában - közölte a szervező Live Nation hétfőn.
A Slayer és az Anthrax a nyolcvanas évek nagy thrash metal négyesébe tartozott a Metallica és a Megadeth mellett. A Slayer és az Anthrax is többször járt az elmúlt években Magyarországon: előbbi legutóbb a 2016-os soproni VOLT Fesztiválon, utóbbi 2017-ben a Barba Negra Trackben.
Az 1981 óta létező New York-i thrash csapat, az Anthrax eddig tizenegy stúdiólemezt jelentetett meg és világszerte több mint tízmillió albumot adott el. Az alapító tagok közül mára csak a gitáros és szövegíró Scott Ian maradt; a dobos Charlie Benante 1983, a basszusgitáros Frank Bello és az énekes Joey Belladonna (ő megszakításokkal) 1984 óta szerepel a felállásban, mellettük 2013 óta Jonathan Donais szólógitáros egészíti ki a társaságot.
A júniusi Budapest Aréna-koncert főzenekara, a Slayer utolsó világkörüli turnéja tavaly májusban kezdődött Észak-Amerikában, majd ősszel egy európai koncertkörúttal folytatódott. A csapat fellépett Dél-Amerikában, tavasszal játszik Ausztráliában és Japánban, ezt követően nyáron tér vissza Európába.
A Slayer harmincnyolc éves karrierje alatt megőrizte punk-thrash gyökereit. A zenekart ötször jelölték Grammy-díjra - ebből kétszer el is nyerte -, dalaik tükrözik társadalmunk zűrzavarát és rendellenességeit. A csaknem négy évtizedes történetet kísérték botrányok a dalszövegek és a lemezborítók miatt, vihart kavart a dobos ki-, majd visszalépése is, a siker azonban az 1986-ban megjelent Reign in Blood című album óta töretlen.
A Slayer az alapító gitáros Jeff Hanneman 2013-as halála után 2015-ben még készített egy stúdiólemezt, a Repentlesst. Az együttesben ma is zenél két alapító tag, Kerry King gitáros és Tom Araya basszusgitáros-énekes, mellettük Paul Bostaph dobon és ütőhangszereken, Gary Holt pedig gitáron játszik.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:23 Vádat emeltek egy mozdonyvezető ellen, aki kollégáját és az utasokat is veszélyeztette
- 10:22 MÁV-csoport: vizet osztanak a forgalmasabb állomásokon
- 8:21 Hamis euróért vett egy férfi egy autót
- 6:17 Karácsony Gergely: a Budapest Pride idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz az Erzsébet hídon
- 22:52 Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
- 20:51 A tengerbe omlott egy sziklafal Biarritzban, maga alá temetve embereket
- 18:50 Franciaországban újból megdőlt a melegrekord
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


