Zene
Chris Rea öt év után visszatér Budapestre
Öt év után visszatér Magyarországra Chris Rea, a The Road to Hell és az Auberge című lemezeivel negyedszázada világhírűvé vált olasz származású brit zenész november 6-án lép fel a Papp László Budapest Sportarénában.
2017.04.24 22:30MTI
Fotó: MTI
Chris Rea szeptemberben megjelenő új lemeze, a Road Songs For Lovers európai turnéja keretében lép fel a magyar fővárosban. A koncertsorozat október 7-én kezdődik Amszterdamban - közölte a szervező Live Nation hétfőn az MTI-vel.
A 66 éves Chris Rea eddig huszonhat albumot készített, hanghordozóit több mint 30 millió példányban vásárolták meg világszerte. Az olasz bevándorló apa és ír származású anya gyermekeként az angliai Middlesbrough-ban született zenész-énekes 1973-ban csatlakozott a Magdalene nevű zenekarhoz, ahol David Coverdale helyére lépett; utóbbi nem sokkal később megalakította a legendás Whitesnake-et.
Első szólóalbuma, a Whatever Happened to Benny Santini 1978-ban jelent meg, a világhír akkor érkezett el, amikor 1989-ben kijött a The Road to Hell album, majd két évre rá az Auberge. 2000-ben rákot mutattak ki a szervezetében; a betegséget sikerült legyőznie és felépülése után visszatért a blues gyökereihez. A 2005-ös Blue Guitars egy 11 CD-ből álló csomag, melyen 137 blues hatású dal található, amelyeket a zenész mindössze 18 hónap alatt rögzített.
2001 és 2005 között született lemezei szintén egy ősibb blues világot idéznek, így a 2002-es Dancing Down The Stony Road, a 2003-as Hofner Blue Notes vagy a 2004-es The Blue Jukebox is. 2008-ban egy 38 dalt tartalmazó albummal, a The Return of the Fabulous Hofner Blue Notesszal tért vissza, majd ezt követte a 2011-es Santo Spirito Blues, amelyet legutóbbi, 2012 februári budapesti koncertjén is bemutatott, akkor is az Arénában.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:45 Sírva fakadt egy indiai turista, miután marhahúsos hamburgert kapott egy malajziai McDonald's-ban
- 21:02 Soha nem látott hőség tombol Európában - a rendőrség a vízágyúkat is beveti
- 19:35 Tovább romlik a helyzet: ismét takarékosságra kérik a veresegyháziakat
- 17:21 Végre megszólalt a tizenegyedik emeletről kizuhanó Németh Zsanett szobatársa
- 15:17 A vétlen sofőr mögött haladt, végignézte saját gyermeke halálát az apa Bükkábránynál
- 13:08 Nyolchektáros tűz pusztított Vaskút és Gara között
- 11:58 A venezuelai földrengésben meghalt az argentin futballista egész családja
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


