Programajánló
A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara a Zeneakadémián ad koncertet
A zernekar Strauss és Haydn darabjai mellett a karmester Vajda Gergely művét is eljátssza.
2016.11.14 23:30MTIA Zeneakadémia nagytermében ad koncertet november 22-én a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, amely Strauss és Haydn darabjai mellett a karmester Vajda Gergely művét is eljátssza.
"A műsor elég elgondolkodtató, a zenekar az érzelmek skáláján fog játszani" - mondta Oláh Vilmos hegedűművész, a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekar koncertmestere az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Beszámolt arról, hogy az együttes előadja William Butler Yeats 1939-ben elhunyt, irodalmi Nobel-díjas ír költő The Cloak, the Boat and the Shoes (A köpönyeg, a csónak és a cipők) című versének megzenésítését, amelyet az esten vezénylő Vajda Gergely írt és Bátori Éva (szoprán) énekel el. Oláh Vilmos kitért arra, hogy a zenekar be fogja mutatni azt a meditatív játékmódot, amelyet Vásáry Tamás főzeneigazgató képvisel.
"A művet Vajda Gergely édesapja emlékére írta, a darabban fontos szerepe van a csendnek, illetve a kérdezz-felelek megjelenésének".
November 22-én két Strauss-dal hangzik el a Zeneakadémián, az egyik a Négy utolsó ének, a másik a Morgen! című dal. A koncertmester azt mondta, ezek is az elgondolkodtatás, a meditáció irányába viszik el a hallgatót, felkészülve az ádventre, a karácsonyi időszakra.
Előad a zenekar két Haydn-darabot is, a kevésbé játszott A lakatlan sziget című opera nyitányát a női lélek rejtelmeiről, valamint a híres Búcsúszimfóniát, amelyben a zenekari tagok sorban elhagyják a színpadot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


