FBI
Svédországból lopott ritka antik könyveket adott vissza az FBI
A tettes, a könyvtár kéziratrészlegén dolgozó Anders Burious 2004-ben tett beismerő vallomást.
2015.06.17 16:11MTIEltulajdonításuk után az Egyesült Államokban felbukkanó ritka antik könyveket adott vissza a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) New Yorkban a Svéd Nemzeti Könyvtár képviselőjének szerdán - olvasható a The Local hírportálon.
Az 1990-es években és a 2000-es évek elején több mint 60 könyvet és kéziratot csempészett ki a Svéd Nemzeti Könyvtárból (Kungliga Biblioteket) egy dolgozó, majd a régiségeket álnéven a világ különböző tájain élő gyűjtőknek értékesítette. A könyvek egy része később amerikai aukciósházakban tűnt fel.
A tettes, a könyvtár kéziratrészlegén dolgozó Anders Burious 2004-ben tett beismerő vallomást. Miután a rendőrség óvadék fejében elengedte, a férfi otthonában megrongált egy gázvezetéket és saját ereit felvágva öngyilkos lett. A szivárgó gáz okozta robbanásban több lakás és egy tucat ember is megsérült.
A szerdai ünnepségen Gunilla Herdenber, a Svéd Nemzeti Könyvtár egyik vezetője vehette át az FBI által lefoglalt értékes műkincseket, amelyek közül a legrégebbi több mint négyszáz éves.
"Megvizsgáltuk a könyveket, és megállapítottuk, hogy a mienk" - nyilatkozta Gunilla Herdenber, aki immár harmadik alkalommal utazott az Egyesült Államokba a Svéd Nemzeti Könyvtárból ellopott régiségekért.
Mint fogalmazott, a visszakapott könyvek 17. századi művek, értékük felbecsülhetetlen, fontos részeit képezik a svéd kulturális örökségnek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:31 HunGarian Baja - A fokozott tűzveszély miatt nem rendezik meg a tereprali versenyt Várpalotán
- 20:28 Hőség - A vezetékes ivóvíz felhasználásának mérséklését kéri a Fővárosi Vízművek
- 18:27 Vizes Eb - Kós Hubert aranyérmes 200 méteres hátúszásban
- 16:37 Tarló- és bozóttüzek pusztítanak több vármegyében
- 14:24 Magyar Péter: dunai fenékküszöb építését rendelte el a kormány
- 10:35 Augusztus 20. - Audiovizuális show keretében rendezik a tűzijátékot
- 8:35 Karácsony Gergely: két és fél paksi atomerőműnyi energia rejlik a budapesti temetőkben
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


