Magyarországot Bergendy Péter képviseli
Filmfesztiválon mutatkoznak be a visegrádi négyek
Filmfesztiválon mutatkoznak be a visegrádi négyek Madridban, a négynapos rendezvényen Magyarországot Bergendy Péter A vizsga című alkotása képviseli.
2015.04.23 03:30MTI"Lehetőségünk van arra, hogy hidat építsünk a közép-európai és a spanyol kultúra között" - fogalmazott Vladimír Grácz madridi szlovák nagykövet, az esemény házigazdája a kedd esti megnyitón, ahol röviden bemutatta a résztvevőknek a visegrádi országok együttműködésének alapjait, kiemelve a kultúra és az oktatás pillérét.
A fesztivál azért kapta a "Közös múlt, közös jövő" címet, mert a cél az, hogy ezek az országok a közös múltat alapul véve olyan jövőt építsenek, amely mindenki számára a lehető legjobb - fogalmazott.
A fesztivál a madridi Cine Doré moziban egy szlovák dokumentumfilm, Peter Keres Hogyan főz a történelem című filmje vetítésével kezdődött. Szerdán Jan Sverák cseh rendező Kolja című Oscar-díjas filmjét, csütörtökön pedig Wladyslaw Pasikowski lengyel rendező Jack Strong című alkotását tekintheti meg a közönség.
Bergendy Péter A vizsga című játékfilmjét pénteken mutatják. A 2011-es készült alkotás 1957 karácsonyán játszódik, a történet főhőse egy állambiztonsági tartótiszt, akinek a rendszer iránti hűségét éppen szenteste kell bizonyítania.
A film több nemzetközi mustrán is már sikerrel szerepelt. A New York-i Gotham Screen Nemzetközi Filmfesztiválon a film két főszereplője, Hámori Gabriella és Kulka János megkapta a legjobb női és férfi alakításért járó díjat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


