Intramuros
Magyar számmal jelent meg a spanyol kulturális folyóirat
Az idén húszéves lap negyvenedik számát a magyar nyelvű irodalomnak szenteli, benne 13 magyar író és költő egy-egy művével.
2015.03.17 20:30MTI
Kortárs magyar szerzők korábban még sehol nem publikált írásai is megjelentek spanyol nyelven az Intramuros nevű spanyol kulturális folyóiratban, amelynek magyar számát Madridban mutatták be egy késő estébe nyúló rendezvényen hétfőn.
Az idén húszéves lap negyvenedik számát a magyar nyelvű irodalomnak szenteli, benne 13 magyar író és költő egy-egy művével. Többek közt Bereményi Géza, Dragomán György, Tóth Krisztina, Cserna-Szabó András, Gerlóczy Márton és Turczi István írásai olvashatók a lapban spanyolra fordítva.
Beltrán Gambier, az Intramuros igazgatója a bemutatón elmondta: Magyarországnak több mint ezeréves történelme van, számtalan Nobel-díjast adott a világnak, és ezeket figyelembe véve már nem is kell különösebben indokolni, miért jelentették meg a magyar lapszámot.
Az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy a bemutatott magyar szerzők szerinte a "jelenlegi magyar irodalom esszenciáját képviselik".
Beszélt arról, hogy rengeteg munka áll mögöttük, először megkeresték a szerzőket, egyeztettek, tárgyaltak, majd fordítókat kértek fel, összesen 5 hónapot dolgoztak, mire elkészült a 43 oldalas kiadvány. Hozzátette, hogy köszönettel tartozik a madridi magyar nagykövetségnek, amiért közreműködött a munkában.
A magyar Intramuros-számból 1500 példányt nyomtattak és a könyvesboltokban lehet megvásárolni Spanyolországban. Digitális formában az interneten is hozzáférhető.
Az Intramuros alapítása óta több mint 30 ország íróinak és költőinek munkáit mutatta be spanyol nyelven.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:52 Lemondott az Országos Kórházi Főigazgatóság főigazgatója
- 17:50 Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is érintettek lehetnek
- 16:48 KÉSZ Építő Zrt: érvénytelenítette az ÉKM az új Pázmány campusra kiírt közbeszerzési eljárást
- 14:07 Magyar Péter meghívta Magyarországra Giorgia Melonit
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


