Régóta nem kaptak fizetést
Saját helyzetüket "adták elő" a szatmárnémeti színészek - így tiltakoztak
A városi önkormányzat által fenntartott román és magyar tagozattal működő intézmény alkalmazottai "Mondj nemet a koldulásra!" feliratú táblákkal a nyakukban vonultak a város új főterére, ahol a helyzetüket bemutató előadást rögtönöztek.
2014.09.23 18:45MTI
A Harag György társulat egyik színésze bankautomatát alakított, amely elé felsorakoztak a színészek, hogy kivegyék a fizetésüket, kifizessék a számláikat, törlesszék banki részleteiket. Az automata minden esetben fityiszt mutatott nekik.
A demonstrációt annak ellenére megtartották, hogy kedden reggel Dorel Coica polgármester, Eugeniu Avram prefektus és Mircea Govor, a megyei önkormányzat alelnöke szóban biztosította a színházi dolgozókat arról, hogy a városi önkormányzat csütörtöki ülésén költségvetés-kiegészítésről fogadnak el határozatot és a következő hónapok béralapját is előteremtik.
Dorel Coica polgármester a színház nyáron leváltott igazgatóját, Sorin Orost okolta a kialakult helyzet miatt, aki - állítása szerint - az intézmény egész éves költségvetését elköltötte. A színház alkalmazottai kétségbe vonták a polgármester szavahihetőségét.
A Szatmárnémeti Északi Színház két tagozata 130 embert foglalkoztat. Az intézmény alkalmazottai kilátásba helyezték, hogy folytatják tiltakozásukat, ha a hét végén nem kapják meg augusztusi járandóságukat.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 14:50 Brutális közúti baleset a Yellowstone Nemzeti Park közelében
- 12:30 Egyre nagyobb veszélyt jelent az emberekre a madárinfluenza
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06