Immár az ötödik
Lengyel művész festett tűzfalat Budapesten
Elkészült a Cekas művésznéven alkotó lengyel származású Lukas Berger falfestménye az Akácfa utca egyik 80 négyzetméter nagyságú falfelületén, ezzel az alkotással az ötödik tűzfalfestés készült el a Színes Város Strongbow Budapest Fesztivál keretében.
2014.09.05 17:03MTIA festmény témája a "Chill, vagy tombolás?" ellentétpárra épült, amely elsősorban arra kérdésre keresi a választ, hogy az emberek mit szeretnek jobban, a nyugalmat vagy a tombolást.
A munkához nyolc napra és 20 liter festékre volt szükséges a művésznek - közölte pénteken a Színes Város csoport az MTI-vel. Lukas Berger a wroclawi képzőművészeti egyetemen eredetileg szobrászként végzett és a lengyel Fat Cap Crew tagja.
A művész elmondása szerint az ecsetet akként használja, mint egy szobrász a vésőt, amellyel ő maga is dolgozott évekig. A művész szerint Budapest nagyon különleges város, az építészet sokszínűsége, a romkocsmák vagy éppen a zsidónegyed mind lenyűgözték.
Az általa festett képen szándékosan olyan színeket használt, amelyek a környezet, vagyis az Akácfa utca színei is egyben.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


