Rekord leütések születtek
Az ékszerek és a műtárgyak voltak a legkelendőbbek a BÁV aukcióján
Különösen az ékszerek és a műtárgyak voltak kelendők a BÁV háromnapos őszi művészeti aukcióján, de születtek rekordleütések a festmények és a bútorok körében is.
Másfél millió forintot adtak egy jelzett Jaeger-Coultre svájci karkötős ékszeróráért, 1 millió forint fölött talált gazdára egy Eterna férfi karóra. Három-négyszeres áron keltek el a 18. és 19. századi tájképek és életképek, szépen emelkedtek a 18. századi csendéletek árai is.
Tornai Gyula Salome tánca című művéért a kikiáltási ár mintegy ötszörösét, míg az Új nyakék (Háremben) című alkotásáért csaknem 14 millió forintot fizettek ki. A 19. századi dekoratív tükör négyszeres, a 20. századi Lingel-tálalószekrény hatszoros áron kelt el.
Az aukció műtárgynapján a Daum fivérek által jegyzett, savmaratott festett szecessziós díszvázáért a kikiáltási ár négyszeresét, több mint 1 millió forintot fizetettek. Az 1860 körül Párizsban készült, aranyozott bronz öntvény kandallóóra leütési ára 5 millió forint fölött volt.
Az Apáti Abt Sándor által 1907-ben készített szecessziós díszvázáért 1 millió forintot, a Sikorskiné Zsolnay Júlia dekorterve alapján készült nagyméretű díszvázáért pedig 5 millió forint körüli összeget fizetett a nyertes licitáló.
Kapcsolódó írások:
ma.hu legfrissebb hírei:
- 9:57 Kína exportkorlátozást vezet be repülés- és űrtechnológiára
- 9:33 Pályázati hír
- 8:55 SZTNH: a fiatalok kétharmada tudja csak, hogy az MI használata szerzői jogi aggályokat is felvethet
- 7:44 Az EU szankciókkal sújtja Észak-Koreát az Oroszországnak nyújtott katonai támogatás miatt
- 6:42 Felújítják a híres Körszállót
- 6:00 Pályázati hírek
- 22:02 Az Európai Gyógyszerügynökség forgalmazásra ajánlotta Ixchiq nevű, chikungunya elleni oltóanyagot
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06