Megkezdődött
44 helyszínen 77 programmal vár a Café Budapest Fesztivál
A Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Lépésváltás című kiállításának megnyitójával pénteken megkezdődött a Café Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál, amely tíz napon át 44 helyszínen 77 programmal várja a közönséget.
2013.10.11 14:32MTI
Fotó: MTI
A főváros őszi fesztiválját 22. alkalommal rendezik meg, és harmadszor viseli a Café Budapest nevet - emlékeztetett a programsorozat megnyitóján a kultúráért felelős főpolgármester-helyettes.
Csomós Miklós elmondta: másfajta rendezvényről van szó, mint a tradicionálisabb tavaszi vagy az erősebb turisztikai hangsúllyal bíró nyári fesztivál, a Café Budapest ugyanis hangsúlyosan kortárs esemény, amely nagyobb teret enged a kísérletezésnek.
A Café Budapest kiváló példa az önkormányzat, az állam és a magánszféra együttműködésére, hiszen a programsorozatba bekapcsolódott mások mellett az idén megnyílt Budapest Music Center, az A38 hajó és több romkocsma - jegyezte meg.
Bán Teodóra, a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ Nonprofit Kft. ügyvezetője a fesztivál programjából többek között a Nemzetközi Monodráma Fesztivált, a Jazzmaraton koncertjeit, a Kortárs Galériák Éjszakáját emelte ki. A Café Budapest keretében tartják meg Mundruczó Kornél és Wéber Kata Demencia című darabjának ősbemutatóját is.
Baán László, a Szépművészeti Múzeum és az MNG főigazgatója arról szólt, hogy a tavaly újraegyesített két múzeum egyik legfontosabb feladata állandó kiállításaik megújítása, azok összeegyeztetése a változó világ elvárásaival.
Ezért gondolták újra a Nemzeti Galéria 1945 utáni állandó tárlatát is: a Lépésváltás címet kapott új kiállítás a második világháború utáni magyar művészet leggazdagabb gyűjteményéből mintegy 150 munkát tár a közönség elé.
Petrányi Zsolt kurátor célja egyfelől az volt, hogy a jelenkori magyar képzőművészet legfontosabb munkái végre behelyezhetők legyenek az európai kontextusba, másrészt be kívánta mutatni azt a sokszínűséget, amely korszak művészetét jellemzi.
Baán László emlékeztetett arra, hogy az újragondolás során erőteljesen átalakították az 1975-ben létrehozott enteriőrt, így a Lépésváltás cím a több mint 1000 négyzetméteres kiállítótér átépítésére, korszerűsítésére és az új kurátori megközelítésre egyaránt utal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:14 Magyar Péter tárgyalt az EP elnökével: őszig le kell zárni a 7-es cikkely szerinti eljárást
- 18:12 Hat és fél év elzárásra ítéltek egy korábbi szegedi önkormányzati képviselőt
- 16:04 Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
- 12:14 Zelenszkij Moszkvának üzent: Ha Ukrajna ég, Moszkva is égni fog
- 11:24 Másodszor érte találat a moszkvai olajfinomítót egy héten belül
- 10:56 Elektromos roller gyulladt ki egy pétervásári házban
- 8:55 Lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus-kuratórium elnöki posztjáról
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


