66 éves volt
Elhunyt Miklós Tibor dalszövegíró, fordító
Váratlanul elhunyt Miklós Tibor dalszövegíró, fordító, a Rock Színház alapítója és igazgatója, a Magyar Zeneszerzők Egyesülete (MZE) elnökségi tagja.
2013.09.09 11:08MTIAz alkotót szombaton este 66 éves korában érte a halál - közölte az MTI-vel Hollós Máté, az MZE elnöke.
Fotó: MTI
Miklós Tibor a Generál együttes szövegírójaként tűnt fel, nevéhez fűződik a hazai rock-opera megteremtése és csaknem valamennyi jelentős alkotásának librettója, így például a Sztárcsinálók, A krónikás, a Légy jó mindhalálig, az Anna Karenina, a Kiálts a szeretetért!, a Tom Sawyer és Huckleberry Finn kalandjai című mesejáték, valamint a legutóbb, a néhány hete bemutatott, Beatles-dalokból összeállított musical szövegkönyve is.
Ő fordította a Jézus Krisztus szupersztárt, az Evitát, a Hairt, A nyomorultakat, a Miss Saigont, a Fame-et. Olyan slágerek fűződnek nevéhez, mint a Különös Szilveszter, a Boldogság, gyere haza és az Álmodj, királylány.
Miklós Tibor állította össze az egyedülálló forrásmunkát, a világ teljes musicaltermését bemutató, Musical című lexikont.
Munkásságát Huszka Jenő-díjjal, Artisjus Életmű-díjjal, a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjével és Nádasdy Kálmán-díjjal ismerték el.
Temetéséről később intézkednek.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 12:05 Kétméteres hó bénítja Colorado egyes részeit májusban
- 10:00 Videón a titokzatos aranykonvoj: 27 milliárd forintnyi arany és készpénz hagyta el Magyarországot
- 8:26 Titkos UFO-eligazítás a Pentagonból: washingtoni politikus szerint még mindig elhallgatják az igazságot
- 6:37 Hantavírus: Mennyire veszélyes a hajón kitört járvány?
- 20:34 Újabb botrány az izraeli hadsereg körül: megcigiztettek egy Szűz Mária szobrot Dél-Libanonban
- 18:24 Újabb Epstein-dokumentum került nyilvánosságra: feloldották az állítólagos búcsúüzenet titkosítását
- 16:31 Mindenki erről beszél: zseniális videóval edukál a magyar rendőrség
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


