Csak ketten teljesítették a feltételeket
Nem döntött a szegedi bizottság a színházigazgatói pályázatok ügyében
Nem döntött a szegedi kulturális bizottság színházigazgatói pályázatok ügyében hétfőn.
2013.01.28 18:29MTIA testület ülésén Mózes Ervin címzetes főjegyző elmondta, hogy az öt aspiráns közül csupán kettő teljesítette a kiírásban szereplő feltételeket. A Szegedi Nemzeti Színház főigazgatói posztjára a kiírás szerint azok nyújthattak be pályázatot, akik legalább öt éven át irányítottak az előadó-művészeti törvény hatálya alá tartozó intézményt.
Mózes Ervin címzetes főjegyző közölte, ennek a feltételnek csupán Balikó Tamás, a Pécsi Nemzeti Színház korábbi direktora és Gyüdi Sándor, a szegedi teátrum jelenlegi vezetője felel meg. A pályázók közül Juronics Tamás Kossuth-díjas táncművész kifejtette, hogy húsz éve irányítja a Szegedi Kortárs Balett társulatát, az elmúlt öt évben pedig a Szegedi Nemzeti Színház művészeti igazgatójaként dolgozott, s ez megfelel a jogszabályban rögzített kritériumoknak.
A főjegyző álláspontja szerint a táncművész azért nem felel meg a kiírásban szereplő feltételeknek, mert az említett intézményeket nem igazgatja, hanem művészeti vezetőként dolgozik. Vasvári Csaba, a székesfehérvári színház egykori vezetője arra hivatkozott, a Magyar Teátrumi Társaság (MTT) alelnökeként megszerezte a szükséges vezetői tapasztalatot.
Szolnoki Tibor színművész, énekes pedig úgy vélte, hogy az Operettvilág Együttes irányítójaként teljesítette a pályázatban előírtakat. Haág Zalán (KDNP), a kulturális bizottság elnöke közölte, hogy a testület többségi álláspontja szerint szakértőkkel kell egyeztetni arról, mely aspiránsok felelnek meg a pályázati kiírásoknak.
A kulturális bizottság előreláthatólag két-három héten belül határoz arról, kit javasol a színházigazgatói posztra. A végleges döntést a szegedi közgyűlés hozza meg várhatóan február végén vagy március elején. A bizottsági elnök szerint a pályázatokat véleményező szakmai bizottság korábbi ülésén Vasvári Csaba öt támogató szavazatot kapott, Juronics Tamás, illetve Gyüdi Sándor mellett négyen-négyen voksoltak. A társulat többsége egy szimpátia szavazáson azt támogatta, hogy továbbra is Gyüdi Sándor irányítsa a teátrumot.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


