Szving, blues és dzsessz
New Orleans-i hangulat a Szegedixie gálán
Szving, blues és dzsessz, műfajilag is változatos, igazi jó hangulatú nyári program várja azokat, akik vasárnap este elmennek a Szegedixie gálára az Újszegedi Szabadtéri Színpadra.
2012.07.26 08:14MTIAz est külföldi vendége a szving és a blues világában egyaránt otthonosan mozgó afroamerikai énekesnő, Janice Harrington lesz. A jelenleg Németországban élő művész öt esztendeje, a Storyville Jazz Band tizedik születésnapján koncertezett közösen a szegedi együttessel - mondta Háló Pál, az egyik házigazda, a Storyville Jazz Band dobosa.
A Storyville csapata a tőlük megszokott, az 1900-as évek elejének New Orleans-i hangulatát idéző dixielandes hangzásvilág helyett inkább szvinget és bluest játszik. Műsorukban az áprilisban elhunyt magyar származású amerikai dzsesszklarinétosra, Joe Murányira emlékeznek, elhangzik többek között a zeneszerzőnek az együttes számára írt szerzeménye is.
A műsorból nem hiányozhat az igazi big band muzsika sem, ezt a Szekszárd Jazz Orchestra hozza el az újszegedi ligetbe. Elhangzanak tőlük hagyományos big band számok éppúgy, mint mai dalok feldolgozásai.
Az est másik házigazdája Magyarország legrégebben fennálló - 1964-ben alapított - és legismertebb nem fővárosi dzsesszegyüttese, a Molnár Dixieland Band. Molnár Gyuláék a tőlük megszokott fergeteges dixie muzsikával fogják szórakoztatni a közönséget.
A háromszor ötvenperces műsor a Szegedixie hagyományaihoz híven közös örömzenéléssel zárul.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


