Fischer Ádám levezényelte
Japán hangversenyteremért fogott össze a Müpa és a Rádiózenekar
Nagy sikerű koncertet tartott január 26-án a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara Fischer Ádám vezényletével a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében.
2012.01.27 14:35MTIA rendező intézmények a tavalyi japán katasztrófában megsérült Mijagi Kenmin Kaikan hangversenyteremért fogtak össze a budapesti Wagner-napok műveinek részleteiből összeállított hangversenyen. A Szendai városban található teremben sok magyar művész, így a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara is többször fellépett.
"A katasztrófa hatására nem csak egy terem vált használhatatlanná, hanem egy szimfonikus zenekar is hajléktalanná lett. Ez a hangverseny egy jelképes felhívás az újjáépítésre. Reméljük, hogy japán barátaink egy nap ugyanúgy ünnepelhetik új koncerttermüket, mint ahogyan Szabóki Tünde a Tannhäuser Erzsébeteként ma este ünnepli a +drága csarnokot+" - fejezte ki reményét Fischer Ádám a koncerten tartott beszédében.
A japán és magyar zenekultúra elmélyült viszonya is indokolja a Művészetek Palotája gesztusát. A Bartók Rádió élő közvetítésének köszönhetően az országban mindenhol élvezhették a műsort, és hallhatták a szervezők üzenetét: a kultúra összetartó ereje nélkülözhetetlen a nehéz időkben is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:13 HVG: A köztársasági elnök tudomásul vette az alkotmánybírák döntését
- 18:12 Halálos baleset történt a szegedi BYD-építkezésnél
- 16:10 Meteorológia: idén először volt 35 Celsius-fok az országban
- 14:09 Levették az Alkotmánybíróság napirendjéről az államfő indítványát
- 12:08 Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
- 10:06 Hőség - Ivókutak is segítenek a nagy melegben Budapesten
- 8:05 Hegedűs Zsolt: új főigazgató irányítja a Dél-pesti Centrumkórházat
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


