Ennyien még soha nem voltak
Özönlenek a látogatók a németországi múzeumokba
Látogatói rekordot döntöttek a németországi múzeumok.
2011.12.14 22:30MTITöbb mint 109 millió - az előző évhez képest 2,2 százalékkal több - látogató volt kíváncsi az intézmények kiállításaira - közölte a Porosz Kulturális Örökség Alapítványa szerdán Berlinben. Az adatgyűjtés 1981-es kezdete óta ez a legmagasabb látogatói szám.
Kiemelkedően közönségcsalogató volt az Esseni Folkwang Múzeum, a Ruhrmúzeum, a nürnbergi Német Nemzeti Múzeum Mythos Burg című kiállítása valamint a berlini Neues Museum, ahol Nofretiti mellszobra is látható.
Növekedett az érdeklődés a gyűjteményeket bemutató, a természettudományi és a technikai múzeumok valamint a művészeti múzeumok iránt. Azokban a kiállítóházakban, amelyeknek nincs saját gyűjteménye, hatmillióra csökkent a látogatók száma.
Az eredmények egy statisztikai vizsgálatból származnak, amelyet a Német Múzeumok Szövetségével együttműködve évente készít az állami múzeumok kutatásával foglalkozó berlini intézet. A számok mindig a korábbi, nem pedig az aktuálisan futó évre vonatkoznak.
A tanulmány készítésében 314 kiállítóház és 4823 múzeum vett részt.
Hermann Parzinger, a Porosz Kulturális Örökség Alapítványának elnöke kiemelkedőnek nevezte az eredményt. "Nyilvánvalóvá vált az a társadalmi nyereség, amelyet a múzeumok munkája és eredményeik széles közönségnek való bemutatása eredményez" - mondta el az elnök.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


