Dickens között
Új befejezéssel zárul a Szép remények
Új befejezést írt Dickens Szép remények című regényének készülő filmfeldolgozásához David Nicholls. A klasszikus "thrilleres" változatát jövőre, az író születésének kétszázadik évfordulója alkalmából mutatják be.
2011.11.27 12:34MTIA filmet Mike Newell rendezésében Angliában forgatják Helena Bonham Carter, Ralf Fiennes és Jeremy Irvine főszereplésével. Nicholls, az Egy nap című romantikus bestseller szerzője a Brit Filmintézet (BFI) egy rendezvényén árulta el a napokban, hogy némiképp átfogalmazta a Dickens egyik legjobb művének tartott Szép remények végét - ismertette a BBC.
Az ötszáz oldalas regényből 120 perces film születik, ezért óhatatlanul sok minden kimarad belőle. Viszont lesznek olyan epizódok - mint például Miss Havisham esküvője -, amelyek a korábbi filmfeldolgozásokban nem szerepeltek - ígérte az író.
"Dickens két befejezéssel állt elő - az egyik hihetetlenül sötét, a másik viszont mesésen romantikus és érzelmes" - fejtette ki Nicholls. Mint hozzáfűzte: egyik befejezés sem volt elég megnyugtató, ezért választott olyan megoldást, ami nem szerepel a regényben, és valahol Dickens két elgondolása között helyezhető el.
Nicholls szerint az új befejezés a regény menetéből következik, és bár kissé más irányba tereli a cselekményt, semmiképpen sem követ el szentségtörést a művel szemben.
A BFI 2012 januárjától márciusáig rendezi meg a Dickens on Screen vetítéssorozatot, amelynek során az író műveiből született filmes és televíziós produkciók mindeddigi legnagyobb retrospektív válogatását mutatják be. Műsorra tűzik David Lean 1946-os Szép remények című filmjét, az 1948-ban készült Twist Olivért, de a Scrooge or Marley's Ghost című 1901-es rövid némafilmen a Karácsonyi ének feldolgozása és egy 1913-ból származó Copperfield David is látható majd - olvasható a BBC honlapján.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
Bréking: megérkezett a Sziget nagyszínpad hiányzó headlinere

Augusztus 15-én a globális klub- és fesztiválkultúra egyik legnagyobb hatású figurája, Skrillex lép fel a Szabadság Szigetén.
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


