Új szolgáltatás: hulladékos pacsirta és kecske
Kiránduljon szeméttelepre Bécsben!
A bécsi Városháza illetékes ügyosztálya Ausztria legnagyobb hulladéklerakójába, a Deponie Rautenwegbe szervez kirándulásokat az érdeklődőknek hétvégente. A szemétlerakó telep a szigorúan védett búbos pacsirta és egy kecskecsorda lakhelye is.
2011.07.14 11:37ma.huÚj szolgáltatásként Bécs egyetlen városi tulajdonában lévő szemétlerakó telepére, a Deponie Rautenwegre szerveznek kirándulásokat hétvégente. A másfél órás túra során szakemberek kísérik a látogatókat, akik mindent megtudhatnak az osztrák főváros hulladékgazdálkodásáról. A kirándulásra hétfőtől péntekig lehet jelentkezni, a vállalkozó szelleműeket shuttle-buszok szállítják a helyszínre az U1 metró megállójától.
A csaknem 60 hektáros területet 1966 óta használják szemétlerakásra, az egykori bányagödör 14 millió köbméter hulladék befogadására alkalmas. 2009 óta már csak a hulladékégetésből visszamaradó anyagot tárolják itt.
Szintén a területen kapott helyet a téli síkosságmentesítéshez használt kőzúzalék- újrahasznosító üzem is, ahol átszitálják és átmossák a szezon végén az utakról összesöpört kőzúzalékot, hogy a következő évben ismét felhasználható legyen.

A lerakón prominens szemetet is őriznek: ide hordták az 1976-ban összedőlt Reichsbrücke darabjait, amelyekről később teljesen megfeledkeztek. A kőtömböket 2007-ben fedezték fel újra. Az egyik gránittömböt az MA48 munkatársai szerencsekövekké aprították és jótékonysági céllal eladták a Bécsi Christkindlmarkton. Szintén kuriózumnak számít a depónia történetében a fanatikusoknak az a csoportja, akik úgy gondolták, hogy ide kerülnek az abortált magzatok, és emlékművet akartak állítani nekik. Erre végül nem került sor. A hulladéklerakónak szokatlan lakói is vannak: nemcsak a szigorúan védett búbos pacsirták érzik itt kiválóan magukat, hanem egy pinzgauer kecskecsorda is. Az állatok 1993-ban kerültek ide, amikor egy állatorvosnő helyet keresett a kihalástól veszélyeztetett kecskefajnak, amelyből akkor már csak 190 példány élt egész Ausztriában. Végül négy állatot helyeztek el itt. 2003-ban már 23 példányt számlált a csorda, időközben pedig mintegy száz utódukat eresztették szabadon a természetes élőhelyükön. A kecskék gyorsan belopták magukat nemcsak a látogatók, de a telep munkatársainak a szívébe is.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06