Beindult az ellenállás
Szíria - fegyvert fogtak a tüntetők Homsz környékén
Fegyvert fogtak Szíriában a rendszer ellen tüntetők az ország központi vidékén, miután a hadsereg megtámadott több települést Homsz környékén - jelentették szemtanúk, akik kilőtt harci és szállító járművekről számoltak be hétfőn.
2011.05.30 20:27MTIEz az első eset, hogy a több mint két hónapja tartó tüntetések nyílt fegyveres ellenállássá változtak át. A felkelőknek géppisztolyaik és rakétagránátjaik vannak, és hevesen védik a lakóhelyüket. A hadsereg nem tudott bejutni ar-Rasztan és Talbisze városba - mondták aktivisták, hozzátéve, hogy mindkét oldalon vannak veszteségek.
A hadsereg vasárnap reggel vette körül harckocsikkal a két települést, miután ott is tüntetések kezdődtek a rendszer ellen. A szíriai állami hírügynökség szerint "terroristák" Talbiszében megöltek négy katonát, 14 másikat pedig megsebesítettek. A lakosok közül 11-en vesztették életüket. A tiltakozások és reformkövetelések katonasággal való leverése azt bizonyítja, hogy Bassár el-Aszad elnök a nemzetközi közösség erőteljes rosszallása ellenére elszánta magát a rendszer és családjának négy évtizedes uralma megvédésére. Emberi jogi aktivisták szerint a népi elégedetlenség kitörése óta több mint ezer embert öltek meg a biztonsági erők az országban.
A kormány azzal indokolja a hadsereg bevetését, hogy külföldről beszivárgott fegyveres terroristákkal kell felvennie a harcot. A tüntetések hétfőn is több városban folytatódtak, Deraaban tucatnyi embert letartóztattak.
Damaszkusz hétfőn azzal vádolta meg a nyugati hatalmakat, hogy a gyarmati rendszer visszaállítása a céljuk. Fajszal Mekdad külügyminiszter-helyettes kijelentése szerint az Egyesült Államok, Franciaország és Nagy-Britannia a korábbi hegemóniáját próbálja visszaszerezni az ENSZ felhasználásával, amikor a szíriai elnyomást elítélő biztonsági tanácsi határozatot készít elő.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06