A terület hovatartozása vitatott
Örményország számít az orosz hadseregre egy hegyi-karabahi háborúban
Örményország számít a volt szovjet tagállamok, főként Oroszország segítségére, ha háború törne ki Hegyi-Karabahért, az Azerbajdzsánba ékelődött, de főként örmények lakta, vitatott hovatartozású területért.
2011.05.19 19:04MTIAzerbajdzsán és Örményország között évek óta tart a konfliktus a saját magát 1991-ben függetlennek kikiáltó régió irányításának megszerzése miatt, s a feszültség az utóbbi hónapokban ismét kiéleződött.
- Tekintettel arra, hogy Örményország tagja az Oroszország által vezetett Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (ODKB), számíthatunk a szervezetbeli szövetségeseinkre, akik képesek megfelelően reagálni egy esetleges agresszió esetén - mondta Szerjan Ohanján örmény védelmi miniszter egy Jerevánban rendezett biztonságpolitikai konferencián.
Az Üzbegisztánt, Kazahsztánt, Kirgizisztánt, Tádzsikisztánt, Fehéroroszországot és Oroszországot tömörítő szervezet főtitkára, Nikolaj Bordiuzsa ugyanakkor kijelentette, hogy az ODKB minden olyan kísérletet ellenez, amely azt eredményezné, hogy csak erő bevetésével lehessen megoldani a karabahi konfliktust.
Hegyi-Karabah kapcsán az elmúlt hónapokban egyre több összetűzésre került sor az örmény és azerbajdzsáni katonák között, s január óta már 11 fegyveres vesztette életét a vitatott területen. Azerbajdzsán március közepén azzal fenyegette meg Jerevánt, hogy utasszállító gépeket fog megtámadni, ha a szeparatisták újra megnyitnak egy hegyi-karabahi repülőteret.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:38 Virágzó árokpart miatt kap felszólításokat egy vecsési lakos, miközben országosan a vágatlan május terjed
- 8:09 Lövöldözés Monoron: a TEK tűzharcban lőtte le a rendőrökre támadó férfit
- 6:29 Távozik Such György az Országgyűlés főigazgatói posztjáról
- 21:21 ORFK: több mint 2550 jogsértést állapított meg a Roadpol-ellenőrzés
- 19:18 Magyar Péter: történelmi léptékű a kormány előtt álló munka
- 17:03 Letették az esküt a Tisza-kormány miniszterei
- 15:59 Négy minisztérium vezetői vétójogot kapnak a kormányzati döntéshozatali mechanizmusban
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


