Kölcsönös vízummentességről is megállapodtak
Oroszország és Ausztria modernizációs partnerségi nyilatkozatot írt alá
Dmitrij Medvegyev orosz és Heinz Fischer osztrák államfő modernizációs partnerségi szerződést írt alá csütörtökön Moszkvában.
2011.05.19 16:49MTIA felek állást foglalnak az Oroszország és az EU közötti kapcsolatok és együttműködés fejlesztése, a két fél partnerségének stratégiai jellegét kifejezésre juttató alapszerződés megkötése mellett.
Moszkva és Bécs megerősítette készségét a kölcsönös vízummentességről szóló EU-orosz tárgyalásokon való részvételre. Heinz Fischer orosz újságíróknak adott interjúiban már leszögezte: Ausztria támogatja a vízummentességet, és addig is kész fontolóra venni a többszöri beutazásra jogosító vízumok kiadását orosz állampolgároknak.
A dokumentum jelentős figyelmet szentel a gazdasági együttműködésnek. A felek közösen kívánnak munkálkodni az innováció területén, készek a tudományos munkatársak cseréjére és a vállalatok közötti együttműködés elősegítésére. Oroszország és Ausztria úgy ítéli meg, hogy a szénhidrogénektől való függőség csökkentése a fenntartható fejlődés egyik záloga, ezért nagy súlyt kívánnak helyezni az energiahatékonyság növelésére.
Ezen túlmenően a két ország mindent el akar követni annak érdekében, hogy az éghajlattal kapcsolatban átfogó és jogilag kötelező jellegű megállapodások szülessenek a 2012 után időszakra.
A két államfő jelenlétében versenypolitikai és tudományos-műszaki együttműködési megállapodást is aláírtak.
Medvegyev a megbeszélést követő sajtóértekezleten egyebek között elmondta: reméli, a - Magyarországon is áthaladó - Déli Áramlat gázvezetéknek prioritást biztosít az Európai Unió.
Fischer látogatása és interjúi alkalmából az utazási irodák rámutattak: a vízumrendszer minden enyhítése, például a többszörös beutazásra jogosító vízumok kiadása jelentős mértékben, akár 30 százalékkal is növelheti az adott országba irányuló orosz turizmust.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 5:41 A venezuelai földrengésben meghalt a korábbi MLB-játékos gyönyörű felesége
- 22:05 Gyalogosok közé hajtott egy autó Londonban
- 21:14 A szerb elnök bejelentette a lemondását, de a politikában marad
- 20:10 Négyen meghaltak a 3-as főúton Bükkábránynál történt balesetben
- 18:08 Csak délután három ember merült el a Dunában. Egyiküket holtan találták meg, két embert továbbra is keresnek
- 16:16 Utah államában már százezer hektárnál nagyobb területet perzselt fel bozóttűz
- 14:04 Azonnal megszűnt az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


