Füstoszlop szállt fel, szóltak a szirénák
Líbia: robbanások Tripoliban Kadhafi rezidenciájának körzetében
Két robbanás hallatszott Tripoli központjában, Moammer el-Kadhafi líbiai vezető tripoli főhadiszállásának körzetében keddre virradóra.
2011.05.17 07:55MTIAz AFP francia hírügynökség által idézett szemtanú arról számolt be, hogy a detonációkat követően fehér füstoszlop emelkedett a magasba a szektorból, majd mentőautók szirénáit lehetett hallani.
A körzetben hétfőn kora este is robbanásokat lehetett hallani a helyszíni beszámoló szerint. A líbiai állami televízió este arról számolt be, hogy a NATO légiereje katonai és polgári célpontokat támadott Tripoliban, továbbá a közeli Kaszr-Beni-Hasírban. A tudósítás szerint a támadás következtében "anyagi károk keletkeztek, s áldozatok is vannak", de ezek számát nem közölték.
A NATO három héttel ezelőtt is csapást mért a Tripoli közepén fekvő Báb-el-Azizíja épületkomplexumra, Kadhafi főhadiszállásra: akkor életét vesztette Moammer Kadhafi egyik fia és három unokája, de a líbiai vezető túlélte a támadást.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


