Borzalom a kávéházban
Az ENSZ és az Egyesült Államok elítélte a marokkói merényletet
Az AFP francia hírügynökséggel egy rendőrségi illetékes közölte: a hatóságok gyanúja szerint egy öngyilkos merénylő robbantott a marokkói Marrakes egyik kávéházában csütörtökön. Az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár elítélte a tettet.
2011.04.29 08:44MTIA detonáció legkevesebb tizennégy ember halálát okozta - közölték helyi illetékesek. Az áldozatok közül tizenegy külföldi volt, hivatalos jelentések szerint különböző országok állampolgárai, de nem közölték, hogy melyeké. A sebesültek száma húsz körüli.
A hatóságok előbb balesetre gyanakodtak, mondván, hogy gázrobbanás történt, majd később közölték, hogy valószínűleg bűncselekményről van szó. Ha ez utóbbi verzió nyer megerősítést, úgy az elmúlt nyolc év legvéresebb merénylete történt az észak-afrikai országban.
A detonáció a városközpontban lévő, turisták által közkedvelt kávézó épületének a második szintjén következett be. A vendéglátóegység forgalmas környékén pánik tört ki a robbanás hatalmas döreje miatt. A robbanás ebédidőben következett be, amikor az a tér, ahol a kávézó van, zsúfolásig tele volt emberekkel.
Legutóbb 2003-ban Casablancában, Marokkó pénzügyi fővárosában egy öngyilkos merénylő pokolgépes merényletével magával együtt 45 ember életét oltotta ki.
Az ENSZ és az Egyesült Államok elítélte a marokkói merényletet
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa (BT) és Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár elítélte a marokkói Marrakes egyik kávéházában csütörtökön elkövetett, véres robbantásos merényletet.
A BT a világszervezet New York-i székházában, helyi idő szerint csütörtökön nyilvánosságra hozott közleményében részvétét fejezte ki az áldozatok családtagjainak, és hangsúlyozta: a terrorizmus minden megnyilvánulási formájában az egyik legnagyobb veszélyt jelenti a nemzetközi békére és biztonságra nézve.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár szóvivője útján tudatta, hogy "elborzadva" fogadta a merénylet hírét, és megerősítette azt az álláspontját, hogy semmilyen politikai cél nem igazolhat ilyen "gyűlöletes" cselekedetet.
Hillary Clinton amerikai külügyminiszter Washingtonban kiadott közleményében szintén elítélte, "aljas terrorcselekménynek" minősítette a merényletet.
Kapcsolódó írások:
- Politikai foglyokat engedtek szabadon Marokkóban
- Marokkó - áldozatok a tüntetések utáni összecsapásokban
- Dominóelv: Több ezren tüntettek Rabatban és Casablancán is
- Rubygate: állítólag ötmillió eurót kért a prosti Berlusconitól!
- Stop a marokkói paprikának!
- Válaszokat vár a marokkói Mohammed ügyében az LMP
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
- 14:59 Az Egyesült Államok törölte Romániát a vízummentességi programból
- 12:58 Több száz fiatal csapott össze egy hollandiai üdülőhelyen
- 10:56 Harry herceg: szeretnék kibékülni a családommal
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06