Alkotmányellenesnek minősítették megválasztását
Lemond a koszovói államfő
Ibrahim Gashi, Beghjet Pacolli elnök közeli munkatársa bejelentette: távozik tisztségéből a koszovói államfő, mert az alkotmánybíróság alkotmányellenesnek minősítette megválasztását.
2011.03.30 18:14MTIAz alkotmánybíróság hétfőn döntött úgy, hogy a februári választás nem felelt meg az előírásoknak. A szerdán nyilvánosságra hozott indoklás szerint a testület azt kifogásolta, hogy csak egy jelölt volt a posztra, holott kettőnek kellett volna lennie, s nem jelent meg a szavazáson a 120 tagú parlament kétharmada, hanem csak 67 képviselő.
Ezért Beghjet Pacolli megválasztása alkotmányellenes és érvényét vesztette - mondta ki a kilenc tagú testület hét tagja, két társuk tartózkodása mellett.
Gashi szerint a következő elnökválasztáson ismét a dúsgazdag üzletemberből lett politikus lesz a kormánykoalíció elnökjelöltje.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 10:09 Repülő zuhant lakóházakra Kaliforniában - a pilóta életét vesztette
- 8:15 Fizikusok fejtették meg a rózsaszirom ikonikus formájának titkát
- 6:45 Itt a csontgyűjtő hernyó - falánk kis lény a rémálmokból
- 22:05 El Cono - rejtélyes piramis az Amazonas mélyén
- 20:04 Kós Hubert simán nyert 200 méter háton Floridában
- 18:02 Trump pápaként? - AI-generált képpel és kijelentéseivel kavart vihart az amerikai elnök
- 16:01 Pápaválasztás - Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06