Leállt a légi- és a közúti közlekedés is
A teljes Athén lebénult a sztrájkok miatt
Szerdán gyakorlatilag megbénult az élet Athénban a munkabeszüntetések miatt: leállt a légi és a közúti közlekedés, nem járnak a kompok sem, zárva tartanak a közhivatalok, az iskolák.
2010.12.15 11:13MTICsatlakoztak a sztrájkhoz a banki alkalmazottak, az orvosok, a 11 millió lakosú országot árammal ellátó állami villamos művek dolgozói és a taxisok is.
A dolgozók a kormány megszorító intézkedései miatt, főként az állami szférában várható bércsökkentés, illetve a bérek maximalizálása miatt vonultak az utcára. Az idén immár hetedszer tartanak 24 órás demonstrációt.
A görög állami vállalatoknál dolgozók 89 százaléka számíthat arra, hogy 10 százalékkal csökken a bére, mert havi fizetésük - a prémiumokkal együtt - meghaladta az 1.800 eurót.
Ugyanakkor a kormányzat havi négyezer euróban maximalizálta a bruttó béreket. A pénzügyminisztérium számításai szerint például az Athén-Pireusz állami vasúttársaság 1.082 dolgozója évente átlagosan 56.554 eurót keres, a háromszorosát annak, mint amennyit egy magánvállalatnál kapnak az emberek. Ennek a vállalatnak a dolgozói üzemeltetik a Pireuszt Kifisia városával összekötő egyetlen vasútvonalat.
Ugyancsak a pénzügyminisztérium tette közzé, hogy a tizenegy leggazdaságtalanabbul működő görög állami vállalat tavaly összesítve 1,5 milliárd euró bevétel mellett 1,7 milliárd veszteséget könyvelt el, a bérköltségek 1,2 milliárd eurót tettek ki, és a bevételek 78 százaléka ment el fizetésekre.
Kapcsolódó írások:
- Összecsapás Athénban diákok és rendőrök között
- Hulladékba fullad Athén a szemétszállítók sztrájkja miatt
- Pánikot okoznak Athénban a levélbombák?
- Athénban meggyilkoltak egy újságírót
- Athén pert fontolgat amerikai bankok ellen
- Kép és videó: gyújtogatásba kezdett a feldühödött athéni tömeg - halálos áldozatok
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:01 Alex Soros Hillary Clinton volt vezető tanácsadójával kötött házasságot New Yorkban
- 14:57 Új COVID-variáns terjed - borotvapengeszerű torokfájdalom a fő tünet
- 12:26 Több spanyol városban tiltakoztak ismét a tömegturizmus miatt
- 10:25 Először állít női vezetőt a külső hírszerzés élére a brit kormány
- 8:11 Kijev megerősítette, hogy visszakapott több mint 1200 holttestet Oroszországtól
- 6:10 Iráni Nobel-díjasok és művészek a harcok beszüntetésére szólítottak fel
- 22:38 Parajd - Csökken a Korond-patak sótartalma a folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06