Mostak és taroltak Smedjebackenben
A finnek a legjobb fedettpályás aranyásók
A finn csapat nyerte a fedettpályás aranyásás hétvégén megrendezett északi bajnokságát.
2010.02.15 18:10MTIA svéd Smedjebackenben tartott versenyen a csapatoknak egy hatliteres kannában kellett megtalálniuk bizonyos, csapatonként változó mennyiségű aranyszemcsét.
A pontos számot maguk a résztvevők sem tudták - a szervezők így akarták megakadályozni, hogy a versenyzők esetleg kipótolják a már megtalált szemcséket. Az első helyezett csapat 38 darab aranyszemcsét talált meg kilenc perc huszonegy másodperc alatt.
Második helyen egy svéd csapat végzett, amelynek tagjai 37 szemcsét találtak tizenhárom perc negyvenegy másodperc alatt. A bajnokságon a Dala-Demokraten nevű helyi újság szerint hetven észak-európai aranyásó vett részt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:45 Újabb hőhullám várható a héten
- 16:21 Azbesztmentesítési alappal segíti a kormány a szennyezett településeket
- 14:15 A falhoz vágtak egy kölyökmacskát Mosonmagyaróváron - rendőrségi feljelentés lett az ügyből
- 12:43 Kapitány István: folytatódik a minisztériumhoz tartozó állami vállalatok átvilágítása
- 10:42 Meteorológia: egy hét alatt közel 6 Celsius-fokkal csökkent a Balaton vizének hőmérséklete
- 8:32 Barbárok estek neki Gödöllőn a Leyland sövényeknek - életek munkáját tették tönkre
- 6:31 Pósfai Gábor: több mint 1,5 milliárd forintos koncert szervezésére is kapott megbízást a Lounge-cégcsoport
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


