A pápa szót emelt a nihilizmus ellen
XVI. Benedek: A náci koncentrációs tábor a gonoszságot jelképezi
XVI. Benedek pápa szerint a nemzetiszocialista koncentrációs táborokat az ördögi gonoszság, a pokol szélsőséges jelképének lehet tekinteni, ami akkor jelenik meg a Földön, amikor az ember elfeledkezik Istenről és maga akar életről-halálról dönteni.
2009.08.09 16:24MTIA pápa vasárnap a hagyományos úrangyala imádság alkalmával mondta ezeket a szavakat nyári rezidenciáján, a Rómától délre fekvő Castel Gandolfóban. A katolikus egyházfő zarándokok előtt méltatta az auschwitzi megsemmisítő táborban mártírhalált halt Edith Steint és Maximilian Kolbét: "tőlük megtanulhatjuk az evangélikus hősiességet, amely félelem nélkül áldozza fel az életet a lelki üdvösségért".
A zsidó származású Edith Stein áttért a katolikus hitre, apáca lett, akit a németek 1942-ben deportáltak. Kolbe szerzetes Auschwitzban egy többgyermekes családapa helyett önként vállalta a halált. Benedek pápa újfent szót emelt az Istentől idegen gondolkodás és a nihilizmus ellen, és a keresztény humanizmus értékét állította szembe a parttalan szabadsággal.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 16:41 Ezért hagyd ki inkább a banánt a smoothie-ból!
- 14:24 Izrael történetének legnagyobb erdőtüzei tombolnak - videók
- 12:21 Izrael légi csapásokat hajtott végre a szíriai elnöki palota közvetlen környezetében
- 10:00 A Győzelem Napjára időzített terrorcselekményt hiúsítottak meg Oroszország déli részén
- 8:15 Európa Tanács: a sajtószabadság védelme kötelezettség, nem lehetőség
- 6:13 Kína szerint a koronavírus-járvány az USA-ból indulhatott ki
- 22:15 Halálos áldozata is van az észak-kínai robbanásnak
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06