"Harc a békéért"?
Mianmar felé tart egy észak-koreai hajó
A dél-koreai YTN televízió szerint Mianmar felé vette az irányt az az észak-koreai hajó, amelyet egy amerikai haditengerészet egyik cirkálója követ.
2009.06.21 09:54MTIA Kang Nam szerdán futott ki észak-koreai kikötőjéből, és hírszerzési értesülések szerint Mianmar az úti célja - közölte a televíziós állomás. Amerikai illetékesek nem bocsátkoztak olyan találgatásokba, hogy mi lehet a hajó rakománya.
Az amerikai Fox News televízió viszont úgy tudja: a hajó Szingapúr felé tart. Az Egyesült Államok szoros szövetségese jelezte: ha a hajó valóban az ő kikötőjébe futna be, a megfelelő módon járnának el.
A Kang Nam az első észak-koreai, amelynek útját követik, azóta, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa megszavazta az Észak-Koreát sújtó szankciók megszigorítását. A büntető intézkedéseket azért hozták, mert Észak-Korea május 25-én tiltott atomrobbantást hajtott végre. Az újabb korlátozásokról szóló határozat megtiltja Phenjan számára a fegyverek exportját és a legtöbb fegyver importját. A BT ezenkívül felhatalmazta a világszervezet tagországait, hogy átvizsgálják a kommunista országba irányuló vagy onnan induló gyanús tengeri, szárazföldi és légi szállítmányokat és elkobozzák a tiltott termékeket.
A John McCain hadihajó legénysége felkészült arra, hogy parancs esetén feltartóztassa az észak-koreai vízi járműt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 8:38 Döbbenetes felvételek: úgy repedt meg a föld a Fülöp-szigeteken, mintha gyurma lenne
- 6:34 Száz évvel Gaudí halála után új korszak kezdődik: felavatták a Sagrada Família legmagasabb tornyát
- 20:30 A pápa az MI-ről: nem a technológia, hanem a hatalom koncentrációja a legnagyobb veszély
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


