Gyász
Első alkalommal hajtottak végre eutanáziát halálos beteg gyermek esetében Hollandiában
A 2024-es jogszabály-módosítást megelőzően Hollandiában az eutanázia csak újszülöttek és tizenkét év feletti kiskorúak esetében volt lehetséges.
2026.06.23 06:32MTIElőször hajtottak végre eutanáziát egy halálos beteg gyermek esetében Hollandiában a 2024-ben bevezetett szabályozás alapján - írta az NlTimes hírportál kedden Sophie Hermans holland egészségügyi miniszter parlamentnek küldött levelére hivatkozva.
A tárcavezető tájékoztatása szerint az esetet a gyermekek eutanáziáját felügyelő különbizottság vizsgálta meg, amely egyeztetett az eljárást végző orvossal, majd értékelését továbbította az ügyészségnek. Az ügyészség dönt arról, hogy az orvos a jogszabályoknak megfelelően járt-e el, a bizottság állásfoglalása pedig jelentős súllyal esik latba a döntés során.
A miniszter nem közölt részleteket a gyermek életkoráról és betegségéről. Hollandiában 2024 óta engedélyezett az eutanázia az egy és tizenkét év közötti, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő gyermekek számára.
Az eljárás feltétele, hogy a döntést a szülőkkel egyeztetve hozzák meg, valamint egyértelmű legyen, hogy a gyermek elviselhetetlen szenvedései nem enyhíthetők, és nincs kilátás a felépülésre.
A szabályozás olyan gyermekekre vonatkozik, akik várhatóan a közeljövőben meghalnak, és akiknek szenvedése más módon nem csillapítható. Többségük veleszületett rendellenességben vagy anyagcsere-betegségben szenved.
A 2024-es jogszabály-módosítást megelőzően Hollandiában az eutanázia csak újszülöttek és tizenkét év feletti kiskorúak esetében volt lehetséges. Az egy és tizenkét év közötti gyermekek számára addig csak a palliatív szedáció, illetve az életfenntartó ellátás megszüntetése jelentett alternatívát.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:52 Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
- 20:51 A tengerbe omlott egy sziklafal Biarritzban, maga alá temetve embereket
- 18:50 Franciaországban újból megdőlt a melegrekord
- 16:49 Olaszországban öten meghaltak a hőségben
- 14:48 Mágneses drónnal fegyvereztek le egy késes bűnözőt Kaliforniában
- 12:46 Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál
- 10:45 Spanyolországban megdőlt a júniusi átlaghőmérsékleti rekord
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


