Háború
Az USA felfüggeszti az Ukrajnának nyújtott segélyeket - Politico
A Trump-kormányzat a jelentések szerint befagyasztotta a segélytámogatásokat egy szélesebb körű külpolitikai ellenőrzés részeként.
2025.01.25 12:45MTIMarco Rubio amerikai külügyminiszter 90 napra befagyasztotta szinte az összes Ukrajnának nyújtott segélytámogatást - jelentette a Politico. A lépés azután történt, hogy Donald Trump elnök elrendelte az összes külföldi támogatás felülvizsgálatát.
Rubio utasította az összes diplomáciai és konzuli képviseletet, hogy adjanak ki „munkabeszüntetési utasítást” szinte minden „meglévő külföldi támogatás odaítélésére” - írta a Politico egy belső dokumentumra hivatkozva.
A Politico szerint az utasítás „sokkolta” a külügyminisztérium tisztviselőit, és úgy tűnik, hogy az Ukrajnának nyújtott katonai támogatás finanszírozására vonatkozik.
A magazin három jelenlegi és két korábbi, az ügyet ismerő tisztviselőt idézett, akik szerint Rubio utasítása azt jelenti, hogy „nem fognak további intézkedéseket tenni a már jóváhagyott programok segélyfinanszírozásának szétosztására”.
Ken Klippenstein újságíró közzétette a szerinte Rubio útmutatásának másolatát, amely „a felülvizsgálatig szüneteltet minden új finanszírozási kötelezettséget a külügyminisztérium és az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) által finanszírozott” külföldi segélyprogramok esetében”.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 22:37 Megfejtették a Föld 50 éve mélyen nyugvó geológiai rejtélyét
- 20:27 Irán kész leállítani Izrael hadigépezetét - súlyosbodik a konfliktus a Közel-Keleten
- 18:25 Heves összecsapások a Pride-felvonulás ellen tiltakozók és a rendőrség között a moldovai fővárosban
- 16:21 Tömeges járattörlést jelentettek be a légitársaságok az izraeli légtér lezárása miatt
- 14:19 Irak figyelmeztet: az olaj ára akár 300 dollárra is emelkedhet hordónként a közel-keleti konfliktus miatt
- 12:33 Legkorábban június 19-én indulhat az Axiom-4 legénysége a Nemzetközi Űrállomásra
- 10:31 MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06