Járvány
Romániában jelentősen megnőtt a légúti fertőzéses és influenzás esetek száma
A növekedés kimagasló a koronavírus-járvány előtti időszakhoz képest is.
2022.12.30 00:30MTIRomániában jelentősen megnőtt a légúti fertőzéses és az influenzás esetek száma, a növekedés kimagasló a koronavírus-járvány előtti időszakhoz képest is - közölte csütörtökön a román közegészségügyi intézet.
A december 19. és 25. közötti héten több mint 140 600 légúti fertőzéses esetet és influenzás megbetegedést jegyeztek fel, ami csaknem négyszer több, mint a tavaly ilyenkor jegyzett 38 300 eset. A vizsgált időszakban ugyanakkor egyetlen influenza okozta halálesetet sem jegyeztek fel. Az orvosok azzal magyarázzák ezt a jelentős növekedést, hogy tavaly még védekezett a lakosság a koronavírus-járvánnyal szemben, maszkot hordott, korlátozások voltak érvényben, így az emberek kevesebbet voltak közösségben.
A statisztika azt is kimutatta, hogy a koronavírus-járvány előtti időszakhoz mérten is jelentősen megnőtt a megbetegedések száma, hiszen a 2020 előtti öt évre kiszámolt átlagos mintegy 64 ezer esethez képest a mostani több mint kétszer magasabb. Az orvosok szerint ez a kimagasló érték azzal magyarázható, hogy a járvány idején a korlátozások miatt a lakosság kevésbé volt kitéve a különböző vírusoknak, ezért a szervezet elkényelmesedett, így most kevésbé felkészült.
Az orvosok szerint az is hozzájárul az esetszámok növekedéséhez, hogy Romániában alacsony a lakosság bizalma az oltásokban, így a szezonális influenzaellenes oltást is kevesen adatják be maguknak. A hatóságok szerint a 19 millió lakosú Romániában 1,4 millió személy oltatta be magát influenza ellen a veszélyeztetett kategóriákból.
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:49 A Liverpool visszavonultatja a 20-as mezt Diogo Jota tiszteletére
- 16:43 Tragédia a Himalájában: életét vesztette Klára Kolouchová, Csehország legendás hegymászója
- 14:39 Orbán Viktor: a gazdák Magyarországon nem tudják kifizetni a vizet, mert nincs annyi pénzük
- 12:38 BRFK: két hét alatt 76 körözött embert fogtak el
- 10:36 Meteorológia: a legszárazabb és a második legmelegebb volt az idei június
- 8:31 Kissé mérséklődik a kánikula a hétvégére
- 6:29 A Pennsylvaniai Egyetem törli a transznemű sportolók női versenyeken elért eredményeit
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06