Szamira Ahmed Jaszin: 28 merénylet szárad a lelkén
Irakban öngyilkos merénylőket toborzó nőt vettek őrizetbe
Irakban őrizetbe vettek egy asszonyt, akit azzal gyanúsítanak, hogy eddig több mint 80 nőt toborzott öngyilkos merényletek végrehajtására - közölték kedden a hatóságok.
2009.02.03 16:35MTIA bagdadi sajtóértekezleten videofelvételt mutattak be az újságíróknak Szamira Ahmed Jaszinról. A hagyományos fekete lepelt viselő nő elmondta, hogy miképpen bírta rá társait a kamikaze feladatra, kísérte el a kiképzőhelyre, és vitte el a merénylet színhelyére. Vallomása szerint a Dijala tartományban tevékenykedő iraki felkelők sorába tartozott.
Kaszim al-Muszavi katonai szóvivő elmondta: a nő azt is elismerte, hogy kitervelője volt 28 pokolgépes merényletnek. Irakban ugrásszerűen megemelkedett a nők által végrehajtott öngyilkos merényletek száma, miközben általában csökkent az erőszakos cselekményeké.
Tavaly 32 merényletet követtek el nők, míg 2007-ben csupán nyolcat. Idén január negyedikén egy nő Bagdadban iráni zarándokok gyűrűjében robbantotta fel magát, több mint harminc ember meghalt.
Kapcsolódó írások:
Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.
Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!
ma.hu legfrissebb hírei:
- 18:20 Levendulás törölközőt is kért Ciprusra az előző honvédelmi vezetés - Ruszin-Szendi szerint elszakadtak a valóságtól
- 14:04 Kék villogóval mentették meg az elgázolt kiscicát a kazincbarcikai rendőrök
- 12:00 Vádemelés az Integritás Hatóság elnöke ellen, 140 milliós vagyoni hátrány hűtlen kezelés bűntette és más bűncselekmények
- 10:58 Ökológiai katasztrófa Arizonában: egy tó teljes halállománya elpusztult
- 8:55 Mozgó autóba ugrott egy félmeztelen férfi Csepelen, majd fojtogatni kezdte a női utast
- 6:53 Nyávogás a motortérből: tűzoltók mentettek ki egy bajba jutott kiscicát Budapesten
- 16:14 Robot rúgott meg egy gyereket egy kínai vidámparkban - videóra vették az esetet
top fórum témák:
- Tanár Úr gyere, mindjárt lesz Lillád!2022.05.10 21:11
- AZ IGAZSÁG SOHA NEM KÉSŐ2022.05.10 21:07
- JólVanna2022.05.10 20:31
- Porvihar2022.03.29 16:11
- Mit szólsz? Ide minden baromságot...2022.03.29 16:06
Kinyomtatom
Fórumozok róla
Hozzáadom a könyvjelzőhöz
Küldd ide: Delicious
Küldd ide: Digg
Küldd ide: Facebook
Küldd ide: myspace
Küldd ide: twitter


